Hranolky, piercing v nose i boxerky vytažené z mrazáku. Australanky věří v bizarní metody početí

V Austrálii je nejoblíbenějším datem narození 17. září a mezi pět nejčastějších dat narození patří také 23. a 24. září. To znamená, že během vánočních svátků, kdy je na jižní polokouli léto, je v místních ložnicích dost rušno. Co ale dělají páry, které chtějí počít potomka?

Canberra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hranolky (ilustrační foto) | Foto: Usodesita | Zdroj: Flickr.com

Podle nového průzkumu některé z nich spoléhají na dost bizarní pověry a praktiky, mezi nimiž porce hranolků od McDonald's krátce po styku zdaleka nepatří mezi ty nejkurióznější.

První manželky v Austrálii. Lauren a Amy si řekly ano

Číst článek

Běžný způsob, jak posílit šanci na početí, podle 37 procent dotázaných představuje denní porce tmavé čokolády. Další oblíbenou potravinou je ananas - 32 procent žen tvrdí, že jim pomohla konzumace samotného ovoce či pití ananasové šťávy, napsal zpravodajský server News.com.au.

Nohy v teple, šlapat na kole, vypnout wi-fi

Stále také přežívá pověra, kterou si předávají celé generace žen. Podle ní je třeba po sexu zvednout nohy do vzduchu a alespoň tři minuty simulovat šlapání na kole. Celkem 58 procent dotázaných uvedlo, že u nich tato metoda zabrala.

Další tipy zahrnují nošení ponožek během styku a týden po něm, aby se udržely nohy v teple (deset procent), či obrácená psychologie, kdy si žena usilovně sugeruje, že dítě vlastně nechce.

'Ryane, vezmeš si mě?' Australský poslanec požádal svého partnera o ruku přímo v parlamentu

Číst článek

A 15 procent dotázaných je přesvědčeno, že šance na početí ohrožují moderní technologie, a proto spí v naprosté temnotě a vypínají telefon, všechna elektronická zařízení i wi-fi připojení.

Zelené povlečení, piercing v nose

Mezi ty méně běžné - a více bizarní - triky patří například nošení zeleného oblečení a spaní v zeleném ložním prádle (pět procent), piercing v levé nosní dírce (půl procenta) či patrně nejbizarnější praktika, kdy si má partner oblékat slipy či boxerky vytažené z mrazničky. Sto statečných mužů bylo ochotno tento způsob vyzkoušet.

Podle průzkumu, který mezi 1500 ženami provedl Channel Mums, téměř čtvrtina žen touží počít dítě během vánočního období.

„Otěhotnět není vždy snadné, a proto páry, které se o to už nějakou dobu snaží, jsou ochotny vyzkoušet prakticky cokoli, co by mohlo pomoci. A i když neexistuje příliš mnoho vědeckých či zdravotních důkazů, které by tyto tipy podporovaly, naše členky přísahají, že jim pomohly - proto stojí za to je vyzkoušet, pokud je nepřipraví o radost ze sexu,“ říká zakladatelka ChannelMum Siobhan Freegardová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme