‚Světec oblečený v džínách, teniskách a svetru.‘ V Assisi vystavili tělo mladíka, který bude blahořečen

Katolická církev ve čtvrtek otevřela hrobku patnáctiletého Carla Acutise, který zemřel před čtrnácti lety na leukémii. Našla v ní téměř neporušené tělo mladého programátora. „Poprvé v historii uvidíme světce oblečeného v džínách, teniskách a svetru,“ řekl kněz Carlos Acácio Gonçalves Ferreira. Acutisovo tělo bude vystavené ve skleněné rakvi v Assisi až do 17. října, v sobotu bude blahořečen.

Assisi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tělo Carla Acutise ve skleněné rakvi v Assisi | Zdroj: Reuters/IPA/Sipa USA

Italský chlapec Acutis zemřel 12. října 2006 na leukémii a již před rokem v lednu zveřejnil vicepostulátor Marcelo Tenorio na svých sociálních sítích příspěvek, že obdržel radostnou zprávu o neporušeném stavu těla zemřelého Acutise. „Pro nás, kteří milují a šíří jeho životní příběh, je to moment mimořádných emocí a radosti,“ napsal. O příběhu informoval web The Catholic Weekly.  

Jeho tělo se totiž po třinácti letech našlo zcela celistvé, neporušené a má všechny orgány, řekl Ferreira. V rozhovoru pro katolickou televizi EWTN uvedl, že příběh mladého Itala je pro teenagery znamením, že mohou dosáhnout svatosti.

Acutisovo srdce lze podle webu nyní považovat za relikvii, a proto bylo vyjmuto a bude vystavené v relikviáři v bazilice sv. Františka v Assisi. V roce před svou smrtí zkoumal italský mladík eucharistické zázraky, aby vytvořil webovou katalogizaci a sdílení těchto informací s ostatními.

vtk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme