Britský expremiér Johnson bude moderátorem v britské televizi. Slibuje ‚nepřikrášlené názory‘

Bývalý britský premiér Boris Johnson bude mít další práci v médiích. Britská televize GB News oznámila, že 59letý konzervativec se stane jejím moderátorem, tvůrcem programu a komentátorem. Johnson, který byl novinářem už před vstupem do politiky, působí od června také jako sloupkař v bulvárním deníku Daily Mail

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský ministr zahraničí Boris Johnson

„Budu tomuto pozoruhodnému televiznímu kanálu propůjčovat své nepřikrášlené názory,“ uvedl Johnson. | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

„Budu tomuto pozoruhodnému televiznímu kanálu propůjčovat své nepřikrášlené názory na vše od Ruska po Čínu a válku na Ukrajině, na to, jak všechny tyto výzvy řešit, na obrovské příležitosti, které jsou před námi," řekl Johnson ve videu, které zveřejnil na sociální platformě X.

GB News uvedla, že Johnson pro ni bude pracovat od začátku příštího roku a bude mít klíčovou roli v pokrývání britských parlamentních voleb v příštím roce i voleb ve Spojených státech.

Televize GB News začala vysílat v roce 2021 a její program je směsicí zpravodajství, názorové publicistiky a analýz. Tím se podle agentury Reuters více podobá americkým stanicím jako Fox News než britským vysílatelům. Britský dohled nad veřejnoprávními médii několikrát konstatoval, že stanice porušila pravidla nestrannosti.

Johnson, který byl jedním z hlavních politických lídrů v kampani za vyvedení Británie z Evropské unie, se stal premiérem v roce 2019. V následujícím roce jeho konzervativci ovládli volby. V roce 2022 však byl nucen rezignovat po řadě skandálů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme