Zastavte ta odporná jatka, napsala Bardotová Putinovi. Chce, aby zabránil zabíjení potulných psů

Francouzská filmová ikona Brigitte Bardotová v dopisu ruskému vůdci Vladimiru Putinovi upozornila na neblahý osud potulných zvířat v Rusku, kde podle ní čelí „odporným jatkám“. Známá ochránkyně práv zvířat Putina upozornila, že při letošním světovém fotbalovém šampionátu budou oči celého světa upřeny na Rusko.

Paříž Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská herečka Brigitte Bardotová v roce 2014 v Saint-Tropez

Francouzská herečka Brigitte Bardotová v roce 2014 v Saint-Tropez | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Potulná zvířata, zejména bezprizorní psi, jsou v ruských městech nemalý problém.

Při zimních olympijských hrách v Soči v roce 2014 se ruští činitelé dokonce obávali, že psi by mohli obtěžovat návštěvníky a účastníky olympiády nebo dokonce narušit sportovní klání.

Najaté firmy v ruských městech psy chytají a utrácejí, odvolávají se přitom na ohrožení dětí.

Zákon proti 'množírnám' v praxi. Registrovalo se 470 chovatelů, kteří mají pět a více fen

Číst článek

Bardotová doporučuje sterilizace a podle agentury AP napsala Putinovi, že „schvalováním masového vraždění podporuje barbarství“.

Korespondence mezi oběma osobnostmi není první, slavná Francouzka několikrát vysoce ocenila Putina za jeho angažovanost při ochraně tuleňů. V roce 2000 Putin herečce napsal, že světoví vůdci by jejím „poplašným signálům“ měli naslouchat.

Před pěti lety dokonce Bardotová pohrozila, že požádá o ruské občanství, pokud se francouzské úřady rozhodnou utratit dvě nemocné slonice v Lyonu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme