Britská královna Alžběta II. o abdikaci neuvažuje. Plánuje dodržet slib, píše britský bulvární deník

Britská královna Alžběta II. z trůnu předčasně abdikovat nehodlá. Královskému zpravodaji bulvárního deníku Sunday Times to potvrdily zdroje z Buckinghamského paláce.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská královna Alžběta II. | Zdroj: Reuters

Informace deníku Daily Mirror o tom, že královna na své 95. narozeniny přenechá trůn princi Charlesovi, označily za mylné.

Alžběta II. se prý drží svého slibu, který dala v 21 letech. Dědička trůnu tehdy prohlásila, že národu bude sloužit po celý svůj život.

Královna Alžběta II. pomýšlí na abdikaci ke svým 95. narozeninám, píše britský bulvár

Číst článek

Informace, že britská královna uvažuje o abdikaci, se objevila minulý týden v bulvárním listu Daily Mirror. Odkazoval se na zdroj blízký dvoru.

Alžběta II. nastoupila na trůn v roce 1952 po svém otci, králi Jiřím VI., v délce panování překonala i královnu Viktorii a podle průzkumů se stále těší veliké popularitě. Její syn Charles by se v případě nástupu na trůn stal nejstarším panovníkem, jaký kdy byl v Británii korunován. Pokud by se ale také rozhodl abdikovat, trůn by předal svému nejstaršímu synu Williamovi. Jeho tříletý syn George je další v pořadí následnictví.

Počátkem měsíce se šestadevadesátiletý princ Philip, manžel královny Alžběty II., rozloučil s vystupováním na veřejnosti. Již na počátku května oznámil, že své oficiální veřejné povinnosti bude vykonávat jen do srpna, přičemž panovnice bude nadále plnit své závazky v plném rozsahu.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme