Byl to jeden z nejhorších dnů mého života, říká o začátku války na Ukrajině Janek Rubeš

„Doufám, že ve vládě, kterou máme a ve kterou mám plnou důvěru, je někdo, kdo válce na Ukrajině rozumí, řádově samozřejmě víc než já. A doufám, že to řešení najde. Jsme členy NATO, Evropské unie, které se podílejí na tom, aby se řešení našla co nejrychleji,“ míní youtuber, režisér a novinář Janek Rubeš.

OSOBNOST PLUS Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Janek Rubeš

„Co k tomu mám říkat jako nějaký kluk, který točí o pražských podvodnících, přitom si ale myslím, že válka je strašně vážná věc,“ dodává Janek Rubeš k současné situaci na Ukrajině | Foto: Karolína Němcová | Zdroj: Český rozhlas

„Slepě a naivně jsem žil v domnění, že se nikdy nedožiju války. A byl to jeden z nejhorších dnů mého života, když jsem zažil její začátek. Bylo to hrozné. A předpokládám, že tyto pocity byly u všech úplně stejné,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celou Osobnost Plus Barbory Tachecí. Hostem je Janek Rubeš, režisér a novinář

Do veřejné debaty se v posledních týdnech dostala i otázka, jestli dál na Ukrajinu posílat zbraně, nebo ne. Svůj díl na tom nese i výzva Mír a spravedlnost, za kterou stojí Matěj Stropnický, Václav Hořejší a Jan Kavan.

„Jsem v šoku, že ten trychtýř skončil na tom, jestli máme, nebo nemáme pomáhat Ukrajině zbraněmi. Myslím, že máme pomáhat napadenému státu všemi možnými způsoby,“ vyjadřuje se Rubeš k současné situaci.

Také je rád, že rozhodování o posílání zbraní na Ukrajinu nestojí na něm. „Věřím v to, že náš malinký stát je součástí velké Severoatlantické aliance a EU a doufám, že naše vláda a její reprezentanti dokážou tuto situaci vyřešit,“ dodává.

Scholz na mnichovské konferenci: Dodávky zbraní na Ukrajinu válku neprodlužují, je tomu naopak

Číst článek

„Jako západní stát přece pomůžeme někomu, kdo je v nouzi,“ připomíná s tím, že sám pomáhá, jak může.

„Já jinou pomoc než finanční dělat neumím, tak jsem to udělal. Anebo jsem natočil video, které pomáhá těm, kteří přijdou z Ukrajiny a budou tady potřebovat pomoct. Ale všichni tu pomáháme už rok.“

Zároveň přiznává, že takto detailně tuto debatu nesleduje. „Co k tomu mám říkat jako nějaký kluk, který točí o pražských podvodnících, přitom si ale myslím, že válka je strašně vážná věc,“ uzavírá.

Víc si poslechněte v audiozáznamu pořadu Osobnost Plus Barbory Tachecí. Záznam najdete nahoře ve článku.

Barbora Tachecí, lup Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme