Ironický komentátor i úspěšný scenárista. Cenu Ferdinanda Peroutky získal publicista Ondřej Štindl

Publicista, spisovatel a filmový scenárista Ondřej Štindl získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. Porota ocenila především jeho osobité vyjadřování a přínos v oblasti kultury. Cenu uděluje od roku 1995 Společnost Ferdinanda Peroutky u příležitosti výročí jeho narození.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Štindl získal Cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2019 | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

V roce 1989 Ondřej Štindl spoluzakládal Radio 1, kde dodnes pravidelně vysílá. Jako novinář působil třeba v Lidových novinách, české sekci BBC nebo v časopise Týden. V současnosti je komentátorem serveru Echo24 a Týdeníku Echo.

Silná témata a politika. Cenu Ferdinanda Peroutky získali Jaroslav Kmenta a Ondřej Kundra

Číst článek

Hned dvakrát získal cenu Český lev za nejlepší scénář, a to k seriálu Svět pod hlavou a k filmu Pouta. Před osmi lety vydal svůj románový debut Mondschein. Letos na jaře mu vyjde už třetí kniha s názvem Až se ti zatočí hlava.

„Je renomovaný komentátor s širokým tematickým záběrem, vzdělaný, s příjemným nadhledem ironickým i sebeironizujícím, s osobitým vyjadřováním. O to všechno je dnes značná nouze,“ uvedla o Štindlovi autorka laudatia Libuše Koubská.

Podle předsedy Martina Gromana pak Společnost Ferdinanda Peroutky poté, co v minulých ročnících ocenila zejména investigativní novináře, chtěla obrátit pozornost také na okrajové téma kultury.

Společnost uděluje ocenění vždy na výročí narození spisovatele, dramatika a publicisty Ferdinanda Peroutky. Loni cenu získali redaktoři Jaroslav Kmenta z časopisu Reportér a Ondřej Kundra z týdeníku Respekt. O rok dříve ji obdrželi analytička Českého rozhlasu Jana Klímová a blízkovýchodní zpravodaj České televize Jakub Szántó.

kor, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme