Ceny Olgy Havlové se letos uskuteční už po třicáté. Porota je udělí ve Fantově budově na Hlavním nádraží

Za necelý týden bude jasné, kdo letos získal Cenu Olgy Havlové. Slavnostní udílení se bude tentokrát konat v nově zrekonstruované secesní Fantově budově Hlavního nádraží v Praze. Cenu pro lidi s handicapem, kteří pomáhají druhým, rozdá porota už po třicáté. Po osmé bude udělena Cena veřejnosti.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olga Havlová

Olga Havlová | Foto: Knihovna Václava Havla

Třicátý ročník udílení Ceny Olgy Havlové letos připadne na pondělí 27. května. O tom, kdo ocenění získá, rozhoduje porota pověřená správní radou Výboru dobré vůle až těsně před samotnou slavností. 

Poukázat přitom porotci chtějí na lidi se zdravotním znevýhodněním, kteří se se svým handicapem vyrovnali a pomáhají ostatní.

OBRAZEM: ‚Beru to jako povzbuzení.‘ Laureátem Ceny Olgy Havlové je architekt Filip Pšenčík

Číst článek

Vedle toho bude už po osmé udělena také Cena veřejnosti, o vítězi lidé hlasovali online do 10. května. O tři týdny méně měla veřejnost na nominace pro Cenu Olgy Havlové, navrhovat je mohla do 1. dubna. 

Loni získal Cenu Olgy Havlové architekt a asistent soběstačnosti Filip Pšenčík, který se narodil s rozštěpem páteře. Navzdory svému handicapu ale jako architekt a asistent v Lize vozíčkářů v Brně pomáhá lidem s úpravou bydlení a výběrem pomůcek, které jim ulehčují život.

Cenu veřejnosti obdržel v loňském roce Heřman Volf, zakladatel spolku Cesta za snem, který pomáhá lidem s handicapem vést aktivní život a začlenit se do společnosti.

Výbor dobré vůle v roce 1990 založila první manželka bývalého prezidenta Václava Havla Olga, která zemřela v roce 1996 po těžké nemoci. Organizace pomáhá handicapovaným a jinak znevýhodněným, aby se mohli co nejlépe začlenit do běžného života.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme