Končím v Událostech a v Událostech, komentářích, ohlásila moderátorka Světlana Witowská

Moderátorka Světlana Witowská (47) končí v hlavních zpravodajských pořadech České televize. Řekla to Deníku N. Možnost, že by z televize odešla úplně, nekomentovala. Witowská na sebe výrazně upozornila v roce 2018 před prezidentskou volbou, kdy úspěšně moderovala diskusi dvou prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Sklidila za to uznání veřejnosti i odborníků.

Praha (Aktualizováno: 11:58 12. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moderátorka České televize Světlana Witowská. | Zdroj: Newsroom ČT24

„Končím v Událostech a v Událostech, komentářích. Hlavní zpravodajskou relaci už vzhledem ke svým časovým možnostem dělat nemůžu. A nechci,“ řekla serveru. Oba pořady považuje za nejprestižnější ze zpravodajství ČT.

Snažím se být korektní. Nemít předsudky, když jdu do studia, říká novinářka Witowská

Číst článek

K jakému termínu skončí, ještě přesně neví. Odmítla komentovat, jakou má od České televize nabídku či zda odejde úplně. „Zvažuju spíš svoje zařazení. Uvažuju o tom, jak ve svém životě dál, a nevím, co bude,“ dodala pro Deník N.

Na její místo zatím nikdo nový nepřijde, při moderování obou pořadů se budou střídat současní členové moderátorského týmu - tedy Daniela Písařovicová, Marcela Augustová, Michal Kubal, Martin Řezníček a Jakub Železný. Řekla to v pátek mluvčí ČT Karolína Blinková.

Witovská zmínila, že by se chtěla víc věnovat malému synovi. „Už dva roky se část měsíce vracím z práce až v půl dvanácté v noci a chtěla bych to změnit,“ uvedla.

Odmítla také, že by důvodem k jejímu konci byl tlak, který vyvíjí někteří politici na Českou televizi. Sama prý žádný necítí. Nebojí se ani vlivu nových členů Rady České televize. A to navzdory tomu, že se spekuluje o jejich snahách zrušit některé pořady – například Reportéry ČT a 168 hodin.

Radní Šarapatka porušuje zákon, tvrdí poslankyně ANO Kořanová. Moravce by podle ní měla ČT vyměnit

Číst článek

„Doufám, že pořád ještě žijeme v zemi, kde mají veřejnoprávní média své nezastupitelné místo a mají mít taky kritické pořady. A mezi ně Reportéry i 168 počítám. Do ČT prostě patří. Teď mě na serveru iROZHLAS.cz velmi nemile překvapil rozhovor s poslankyní Barborou Kořanovou za ANO. Musím říct, že některá její vyjádření mě vyděsila,“ dodala.

V něm mimo jiné poslankyně řekla, že některé pořady už by v České televizi neměly být. Jmenovala například diskusní pořad Otázky Václava Moravce. „Já na to nekoukám, za mě je ten pořad za zenitem. Mělo by se to celé změnit a měl by se vyměnit i pan Moravec. Mně nevadí a vážím si ho, ale na obrazovkách už podle mě nemá co dělat,“ řekla Kořanová s tím, že si do pořadu zve stále stejné lidi.

Strach z živého vystoupení i moderátora

Witowská to ale odmítá. „To už mi připadá za čárou. Podle mě se žádný politik nemá veřejně vyjadřovat k tomu, kdo má ve veřejnoprávní televizi moderovat, a už vůbec by neměl říkat, jaké zpravodajské a publicistické pořady by televize měla nebo neměla vysílat. ČT se řídí zákonem. Ne názorem politiků,“ popsala.

Navíc popírá, že by si Václav Moravec zval do studia stále ty samé lidi. „Sama vím, jak obtížné je dostat hosty do živého vysílání. My si v Událostech, komentářích děláme velmi pečlivě seznam hostů, kteří dostali pozvání, abychom se těmto útokům vyhnuli. Máme precizně zdokumentované, koho jsme kdy zvali, kdo nám kdy odmítl,“ vysvětlila.

ČT chystá moderátorská škatulata. Witowská a Řezníček se stanou novými tvářemi Událostí

Číst článek

Pokud se v podobných pořadech objevuje někdo častěji než jiný, je to proto, že „jemu podobní hosté přijít nechtějí“. „Bojí se. Nepřijdou na živý rozhovor,“ popsala a dodala, že někteří mají i problém s moderátory.

Hlavní zpravodajskou relaci České televize Události moderuje Witovská od roku 2018. Předtím byla od roku 2014 moderátorkou pořadu Interview ČT24. V roce 2018 získala novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2017. V médiích pracuje Witowská od 90. let. Kromě České televize působila také třeba v televizi Prima nebo v ČTK.

Z prvního manželství se sportovním komentátorem Robertem Zárubou má syna Viktora. V roce 2010 se stala manželkou Petra Witowského, který je ředitelem Dopravního podniku hlavního města Prahy a dříve působil v řadě bank včetně České spořitelny. Spolu mají syna Filipa.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme