Prestižní zlatou medaili získal v Norimberku český pivovar. Soutěžilo přes dva tisíce piv

V Norimberku získal český pivovar zlatou medaili v kategorii světlé pivo českého stylu – tedy plzeňský styl, pivo zlaté, plné barvy a středně hořké. Do mezinárodní soutěže Evropská pivní hvězda se přihlásily pivovary z 51 zemí. Českým pivovarem, který vyhrál, je Zubr z Přerova.

Norimberk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský prazdroj patří k nejznámějším českým pivovarům v zahraničí. | Foto: Norio Nakayama (CC BY-SA 2.0) | Zdroj: Flickr

Evropská pivní hvězda je podle degustátora a také spoluorganizátora soutěže Thomase Buschama jednou z nejpřísnějších pivních soutěží na světě. Celkem se soutěžilo v 65 kategoriích.

Česká piva jsou zdravější než třeba ta z USA, může za to ječný extrakt, říká pivovarník Šuráň

Číst článek

Porota vybírala vítěze z více než dvou tisíc piv. „Já mám z toho ocenění velikou radost, protože tahle soutěž je prestižní,“ řekla sládková Nataša Rousková Radiožurnálu, která vítězné pivo uvařila. Pivovar Přerov byl založen roku 1872.

V září vyhrál jedenáctistupňový Zubr Grand degustační soutěž České pivo v kategorii jedenáctistupňových světlých ležáků. „Děláme svou práci poctivě, zakládáme si na tradičních výrobních postupech, využíváme k tomu originální receptury a nejlepší regionální suroviny. Ocenění je především ohodnocením naší práce a tradic, kterých se držíme,“ sdělila k tomu tehdy Rousková, která v letošním roce slaví 20 let na této pozici.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme