Přes čtyři miliony audií za měsíc. Český rozhlas upevnil pozici lídra v poslechu na vyžádání

Pořady a podcasty Českého rozhlasu zaznamenaly v říjnu rekordní zájem. Na platformách Českého rozhlasu a na třetích stranách Spotify, Apple Podcast a Google Podcast si spustili přes čtyři miliony audií. Bezmála 2,5 milionu unikátních poslechů pak zaznamenaly sestřihy pořadů na videoportálu YouTube.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podcast Hosta Lucie Výborné a Hosta Radiožurnálu na Spotify | Foto: Vladimír Staněk | Zdroj: Český rozhlas

Nejvíce se v říjnu dařilo podcastu Vinohradská 12. Pozadu však nezůstaly ani rozhovory v pořadu Host Lucie Výborné nebo pořady Blízká setkání. 

Rekordní měsíc Vinohradské 12: podcast Českého rozhlasu zaznamenal v červnu 770 tisíc stažení

Číst článek

V celkovém součtu u posluchačů dlouhodobě vedou literární pořady jako například četby na pokračování včetně nového pořadu Četba s hvězdičkou, který vysílá Český rozhlas Vltava. 

Poptávka po audioobsahu u české veřejnosti roste po celý rok. „Poslechovost on demand audia na internetu dlouhodobě výrazně roste a napevno se stala významnou součástí konzumace obsahu Českého rozhlasu vedle živého vysílání,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

„V říjnu jsme zaznamenali 89procentní nárůst oproti loňskému roku, a díky audioportálu můjRozhlas upevnil Český rozhlas pozici lídra v České republice v tomto odvětví,“ dodal.

Poslechovost audií Českého rozhlasu | Zdroj: Český rozhlas

Rozhlasové novinky

Český rozhlas v říjnu rozšířil svou nabídku o nové podcastové řady. Jednou z nich je série Moje terapie 2, která navazuje na nejposlouchanější podcastovou řadu z minulého roku stanice pro mladé - Radia Wave.

Moje terapie vypráví v šesti audiodokumentech příběhy lidí, jimž pomohla psychoterpie. Nabízí rovněž pohled na vztah klienta a psychoterapeuta, který je rozebrán společně s terapeutickými metodami v doprovodných rozhovorech s odborníky. 

Český rozhlas Plus uvedl sérii Eseje o stavu světa od předních světových myslitelů. Eseje se věnují hlavním společenským tématům, které provází rok 2020. Vznikly pro New York Times World Review 2020 a Český rozhlas na ně získal exkluzivní licenci od New York Times.

Velký úspěch měla také nová podcastová true-crime série Kriminálka, která se dostala mezi deset nejpopulárnějších pořadů Českého rozhlasu.

bbu, aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme