VIDEO: Proč si pomáháme? Odpověď hledala v debatě Plusu na zámku v Pardubicích pětice hostů

Děláme dobré skutky hlavně kvůli sobě? Pomáháme víc cizím než blízkým? Může dobročinnost i škodit? To bylo tématem letošní poslední veřejné debaty Českého rozhlasu Plus, která se konala na zámku v Pardubicích.

Pardubice (Aktualizováno: 20:30 27. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozvání tentokrát přijali novinářka Markéta Kutilová, šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek, ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo, zakladatelka sociálního podniku Pragulic Tereza Jurečková a Petr Svatoň ze Spolku pro efektivní altruismus.

Veřejnou debatu, která je součástí projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, moderoval Michael Rozsypal.

„Když jsem v 11 letech přišel o nohu a pak se rozhodl věnovat sportu, potřeboval jsem pomoc od spousty lidí. Když jsem potom dosáhl toho, co jsem od života chtěl, začal jsem tu pomoc vracet a z toho mám možná ještě větší radost než z vlastních úspěchů,“ popisoval v debatě Ježek. 

Paralympionik později dodal, že nyní se máme dobře, takže bychom si mohli dovolit pomáhat.

Zemětřesení na Haiti v roce 2010 mělo obrovskou publicitu v médiích. Také jsem tam hned s Člověkem v tísni odjela. Během jediného týdne tam přijely pomáhat dva tisíce humanitárních organizací. Medializace má zásadní podíl na tom, kam a jak nějaké peníze půjdou,“ podotkla pak v debatě Kutilová.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme