VIDEO: Proč si pomáháme? Odpověď hledala v debatě Plusu na zámku v Pardubicích pětice hostů

Děláme dobré skutky hlavně kvůli sobě? Pomáháme víc cizím než blízkým? Může dobročinnost i škodit? To bylo tématem letošní poslední veřejné debaty Českého rozhlasu Plus, která se konala na zámku v Pardubicích.

Pardubice (Aktualizováno: 20:30 27. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozvání tentokrát přijali novinářka Markéta Kutilová, šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek, ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo, zakladatelka sociálního podniku Pragulic Tereza Jurečková a Petr Svatoň ze Spolku pro efektivní altruismus.

Veřejnou debatu, která je součástí projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, moderoval Michael Rozsypal.

„Když jsem v 11 letech přišel o nohu a pak se rozhodl věnovat sportu, potřeboval jsem pomoc od spousty lidí. Když jsem potom dosáhl toho, co jsem od života chtěl, začal jsem tu pomoc vracet a z toho mám možná ještě větší radost než z vlastních úspěchů,“ popisoval v debatě Ježek. 

Paralympionik později dodal, že nyní se máme dobře, takže bychom si mohli dovolit pomáhat.

Zemětřesení na Haiti v roce 2010 mělo obrovskou publicitu v médiích. Také jsem tam hned s Člověkem v tísni odjela. Během jediného týdne tam přijely pomáhat dva tisíce humanitárních organizací. Medializace má zásadní podíl na tom, kam a jak nějaké peníze půjdou,“ podotkla pak v debatě Kutilová.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme