Český rozhlas oslaví 100. výročí rekordním podílem na trhu a posílením poslechovosti hlavních stanic

Aktuální výsledky hlavního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 4. čtvrtletí 2022 a 1. čtvrtletí 2023 zaznamenaly posílení poslechu většiny stanic Českého rozhlasu a zároveň i jeho rekordní podíl na rozhlasovém trhu. Český rozhlas Radiožurnál znovu posílil pozici nejposlouchanějšího rádia denně a zůstává i lídrem týdenního poslechu, rekordní poslechovosti dosáhl Český rozhlas Plus.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysílání Českého rozhlasu

Český rozhlas oslaví 100. výročí rekordním podílem na trhu a výrazným posílením poslechovosti hlavních stanic | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Podíl Českého rozhlasu na poslechovosti dosáhl rekordní hodnoty 27,7 %. Aktuálně poslouchá Český rozhlas denně 1 690 tisíc a týdně 2 791 tisíc posluchačů.

Rozhlasoví symfonici nahráli ke stému výročí speciální píseň. Tvoří ji známé znělky z vysílání

Číst článek

„V měsíci, kdy slavíme 100 let od spuštění rozhlasového vysílání, dosahují výsledky poslechovosti Českého rozhlasu i jeho jednotlivých stanic nejlepších čísel za poslední roky. Kromě výsledků zpravodajských stanic mě těší i významné posílení poslechovosti Českého rozhlasu Dvojka a regionálních stanic, jejichž denní poslechovost je nejvyšší za posledních 5 let,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

„Je to dárek od našich posluchačů i ocenění práce všech rozhlasáků, kterým za to patří velký dík. A je to pro nás příslib a zároveň i velký závazek do budoucna, protože 100 let je jen začátek,“ dodal.

Český rozhlas Radiožurnál posílil, denně jej poslouchalo 882 tisíc (téměř o 200 tisíc více než druhý Impuls) a týdně 1 670 tisíc posluchačů (nárůst o 17 tisíc). Opětovně se rekordně posunula týdenní poslechovost analyticko-publicistické stanice Českého rozhlasu Plus, a to už na 266 tisíc posluchačů (nárůst o 7 tisíc). Denní poslech je 144 tisíc (o 10 tisíc více).

Nejlepšího výsledek od roku 2017 zaznamenala stanice Český rozhlas Dvojka, která navýšila denní poslech na 377 tisíc posluchačů (nárůst o 33 tisíc) a týdenní poslech na 621 tisíc (o 46 tisíc více).

Mimořádně se dařilo i regionálním stanicím České rozhlasu, jejichž denní poslech je rovněž nejvyšší od roku 2017: 442 tisíc posluchačů denně (o 34 tisíc víc) a 744 tisíc týdně (nárůst o 30 tisíc).

Mezi jednotlivými regionálními stanicemi je dlouhodobě nejúspěšnější Český rozhlas Brno, který si naladí denně 99 tisíc a týdně 166 tisíc posluchačů, nejvíce pak posílila stanice Český rozhlas Olomouc.

bbu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme