Charitativní organizace ocenila Harryho s Meghan za rozhodnutí nemít víc než dvě děti

Princ Harry s manželkou vévodkyní Meghan získali při příležitosti Světového dne populace cenu od charitativní organizace Population Matters. Ta vyzdvihla rozhodnutí páru o omezení počtu svých dětí na dvě, a sice z environmentálních důvodů. „Svým rozhodnutím pomáhají zajistit lepší budoucnost pro své děti a jdou příkladem dalším rodinám,“ napsala organizace v tiskové zprávě. Informují o tom zahraniční média.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ Harry s manželkou Meghan Markleovou. | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

„Děkujeme vévodovi a vévodkyni za jejich osvícené rozhodnutí a za podporu toho, že i menší rodina může být šťastná rodina,“ uvedla mluvčí organizace Population Matters.

Princ Harry s manželkou Meghan oznámili narození druhého potomka. Dceru pojmenovali Lilibet Diana

Číst článek

„Mít menší rodinu snižuje náš dopad na životní prostředí a poskytuje lepší šance pro naše děti, jejich děti a další generace, aby mohly žít na zdravé planetě,“ dodala. 

Princ Harry poprvé o záměru mít maximálně dvě děti hovořil v rozhovoru pro Vogue v roce 2019. „Měli bychom být schopní tu zanechat něco lepšího pro další generace,“ řekl, když mluvil o své lásce k přírodě. Svým zájmem o klimatickou krizi se Harry netají, vyjadřoval se k ní při mnoha rozhovorech v médiích.

S manželkou Meghan Markleovou mají syna Archieho, který se narodil v květnu 2019. Letos v červnu se páru narodila dcera Lilibet Diana.

Ekologické pokrytectví

Pár se kvůli svým činům musel již v minulosti potýkat s kritikou. V minulém roce v průzkumu vyšlo, že dvě třetiny Britů považují Harryho s Meghan za pokrytce, když jde o otázku klimatu. Harry s Meghan také ve studii vyšli jako nejméně ekologičtí členové královské rodiny. 

Princ Harry a vévodkyně Meghan čekají druhé dítě. ‚Archie se stane velkým bráškou,‘ uvedl mluvčí

Číst článek

Kritizovaní jsou třeba za časté využívání privátních letů, kvůli nimž mají Harry s Meghan vyšší ekologickou stopu než průměrný člověk. Ocenění za rozhodnutí mít maximálně dvě děti je také kontroverzní, jelikož průměrný počet dětí na jednu rodinu ve Velké Británii za letošní rok činí 1,7 a v celé Evropě se počet také drží pod dvěma dětmi na rodinu.

Bojovníci za změnu

Population Matters v sobotu ocenila při Světovém dni populace 10 „bojovníků za změnu“ za jejich zásluhy na řešení nebo popularizaci problémů spojených s růstem světové populace.

Mezi dalšími oceněnými jsou například Emma Gannon, autorka románu Olive o volbě nemít děti, Nairashe Maritsa, náctiletá bojovnice proti manželství dětí v Zimbabwe nebo Wendo Aszed za projekt na podporu žen v Keni.

Ocenění získali cenu a 500 liber, které půjdou na charitativní projekt podle jejich výběru.

onz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme