‚Postaveno Italy... uklizeno migranty.‘ Charlie Hebdo otiskl karikaturu se zříceným janovským mostem

Francouzský satirický týdeník Charlie Hebdo otiskl ve svém posledním vydání karikaturu s nedávno zříceným mostem v italském Janově, v jehož troskách zemřelo 43 lidí. Tématem satiry je práce italských stavařů i protiimigrační politika současné italské vlády. O obrázku ve čtvrtek informovala agentura ANSA, která ho označila za „hrůzostrašnou ironii“.

Janov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na obrázku, který ANSA také přetiskla, je část zříceného mostu a pod ním spadlá auta. U nich je černoch v teplém oblečení, jak s koštětem zametá. Obrázek doprovází popisek „Postaveno Italy... uklizeno migranty“.

'Šestý pilíř islámu'. Charlie Hebdo provokuje muslimem s erekcí na obálce

Číst článek

Časopis Charlie Hebdo proslul v minulosti řadou kontroverzních karikatur, za něž ho mnozí kritizovali. Například v září 2016 otiskl obrázek, na němž byly oběti zemětřesení v Itálii srovnávány s italskými těstovinami. Na obrázku byly zakrvácený muž a žena, nápisy druhů italských těstovin a text: „Na 300 osob zemřelo při zemětřesení v Itálii. Zatím se neví, zda zemětřesení před tím, než udeřilo, vykřiklo ‚Alláhu akbar‘“.

Loni v listopadu vzbudila polemiku obálka týdeníku Charlie Hebdo, která znázorňovala renomovaného odborníka na islám a profesora Oxfordské univerzity Tariqa Ramadana s obří erekcí a nápisem „jsem šestý pilíř islámu“. Ramadan tehdy ve Francii čelil obvinění od dvou žen, že je znásilnil. Akademik to popřel a označil za pomlouvačnou kampaň.

Kvůli karikaturám muslimského proroka Mohameda se redakce týdeníku stala v lednu 2015 terčem útoku islámských radikálů. Zabito při něm bylo 12 novinářů a policistů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme