,Chceme omezit nenávist a pohrdání.‘ Mormonská církev povolila křest dětí homosexuálních párů

Mormonská církev, oficiálně nazývaná Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, od nynějška dovolí křtít děti lesbiček, gayů, bisexuálů či transgenderových osob, a to bez ohledu na to, zda jsou členy církve, anebo nikoliv. Nadále však nedovolí homosexuální manželství. Oznámily to tiskové agentury. Toto rozhodnutí vstupuje v platnost okamžitě, upřesnilo církevní komuniké.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křtiny (ilustrační foto)

Mormonská církev od nynějška dovolí křtít děti lesbiček, gayů, bisexuálů či transgenderových osob (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Mormonská církev ještě nedávno pokládala sňatek osob stejného pohlaví za odpadnutí od víry, nedovolující pokřtít potomky takového páru. „Ačkoliv nadále považujeme takový svazek za vážný hřích, nebudeme s nimi napříště zacházet jako s odpadlíky,“ uvedl dokument s tím, že nemorální chování bude posuzováno stejně, ať jde o vztahy heterosexuální, či homosexuální.

Halík: Mnozí církevní bojovníci proti homosexuálům si to u sebe neumí přiznat, bojují se svými stíny

Číst článek

„Snahy našich členů prokázat více porozumění, soucitu a lásky by měly napomoci k větší úctě mezi lidmi dobré vůle. Chceme omezit nenávist a pohrdání, které jsou v současnosti tak běžné,“ uvedla mormonská církev.

Nadále však trvá na tom, že tyto změny nepředstavují obrat v církevní doktríně, pojetí manželství či božích přikázání ohledně mravnosti a morálky.

Nejrychleji rostoucí hnutí

Mormonská církev, která vychází z protestantismu, byla založena v roce 1830 v americkém státě New York. Zpočátku vzbuzovala nelibost velké části společnosti zejména mnohoženstvím. Nyní patří k nejrychleji rostoucím náboženským hnutím ve světě. Za posledních 30 let se počet jejích členů více než zdvojnásobil ze 7,3 milionu na 16 milionů věřících po celém světě, včetně České republiky. Nejvíce jich je v USA.

Minulý měsíc se papež František poprvé setkal s hlavou mormonské církve Russellem Nelsonem. Vatikán o půlhodinové schůzce podrobnosti nepřinesl, pouze ji zveřejnil v seznamu papežových setkání. Podle tiskové zprávy mormonů šlo o první schůzku hlav obou církví. Papež František a Nelson spolu hovořili mimo jiné o náboženské svobodě, rodině a mladých věřících.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme