'Chceš pusu?' Nizozemka sdílela na Instagramu fotky hulvátů, kteří na ni pokřikovali na ulici

Na Instagramu nedávno skončil zajímavý projekt jedné slečny z Nizozemska. Rozhodla se v něm upozornit na hulváty, kteří pískají a pokřikují na ženy na ulicích.

Amsterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Několik fotografií zveřejnila mladá dívka na svém Instagramu. Muži na ni pokřikovali. | Foto: reprofoto Instagram/DearCatCallers | Zdroj: Instagram

Dvacetiletá studentka z Amsterdamu si po dobu jednoho měsíce dělala na ulicích selfie s muži, kteří na ní pokřikovali, pískali nebo se snažili jinak upoutat její pozornost nepříjemným způsobem.

Nashromáždila víc než dvacet výtěčníků, kteří se pak objevili na jejím instagramovém účtu @dearcatcallers spolu s jejím znuděným obličejem.

U každé fotky je navíc popis toho, co dotyčný dělal. Například snědý muž ve středním věku na ní pokřikoval, že je kráska a proč chodí večer tak sama.

Postarší pán s pleší vedle ní pomalu jel v autě, pronásledoval ji ve dvou ulicích a křičel, že je sexy a jestli nechce nastoupit. A trojice dělníků na ní zase hvízdala a chtěla po ní telefonní číslo.

'Ne, není to kompliment'

Uživatelka v popisu vysvětluje, že projektem chce bojovat proti objektivizaci žen v každodenním životě. Její fotky měly navíc působit i jako jakýsi trest, protože je pří sdílení mohli vidět i přátelé či rodina inkriminovaných mužů.

Úplně všechny fotky mají na Instagramu přes 1000 srdíček a desítky až stovky komentářů. Některé se libí víc než čtyřem tisícům lidí.

Po skončení projektu teď dívka vyzývá ostatní ženy, aby si podobné praktiky nenechaly líbit a v její práci pokračovaly. A dodává, že takové jednání není kompliment, ale nepříjemná zkušenost.

#dearcatcallers "hmmmm you wanna kiss?"

Příspěvek sdílený dearcatcallers (@dearcatcallers),

#dearcatcallers

Příspěvek sdílený dearcatcallers (@dearcatcallers),

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme