Belgie se baví originální chybou. V úředním věstníku v části zákona o ceně léků se objevil recept na chřest

V Belgii se pomalu končící chřestová sezona nedávno připomněla nečekaným způsobem. V belgickém úředním věstníku se totiž omylem objevil recept na přípravu této jarní zeleniny i s obligátním přáním dobré chuti na konci. Jak k chybě došlo, není jasné, úřady už nicméně omylem vložené řádky z databáze smazaly, napsal server BBC.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V belgickém úředním věstníku se omylem objevil recept na přípravu chřestu i s obligátním přáním dobré chuti na konci (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Text receptu se nedopatřením dostal do francouzské části zákona o ceně léků a zdravotních pomůcek, který nedávno prošel reformou. Belgická vláda zveřejňuje ve věstníku nazvaném Moniteur Belge či Belgisch Staatsblad veškeré nové zákony, vyhlášky, nařízení a další oficiální pokyny a oznámení.

„Už mám dost lidí, podle nichž je Belgisch Staatsblad k ničemu,“ napsal v žertu na twitteru právník Morgan Moller společně s fotografií omylem vloženého receptu. „Najdete tam všechno: zákony, rozhodnutí, recepty, na co si vzpomenete,“ dodal.

Vzhledově nedokonalé zelenině a ovoci dává přednost jen 18 procent českých zákazníků

Číst článek

Jiný belgický právník Fabrice Guttadauria BBC řekl, že přešlap podobného rázu je nevídaný a ohromující. „Člověk musí trochu zapřemýšlet, co se muselo stát, aby se na oficiální stránce objevila takováto chyba,“ dodal.

Ředitel věstníku Wilfried Verrezen pak uvedl, že se recept objevil pouze v jedné z databází, která sama o sobě nemá žádný právní význam. Díky tomu podle něj rovněž nebyl problém omylem vložený text odstranit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme