Děti v Číně si v noci mezi desátou a osmou nezahrají na mobilu. Zavede skenování obličejů

Čína chce zabránit dětem, aby v noci hrály hry. Čínská herní společnost Tencent bude skenovat obličeje hráčů her na mobilu. Pokud bude tvář vykazovat dětské rysy, dotyčný si nezahraje mezi desátou hodinou noční a osmou hodinou ranní.

Peking Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hraní her na mobilním telefonu (ilustrační foto)

Čína chce zabránit dětem, aby v noci hrály hry (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay | Licence Pixabay,©

Nástroji se přezdívá půlnoční hlídka. Měl by zastavit všechny hráči dosud používané triky proti vládnímu nařízení zakazujícímu noční hraní.

Apple a Google stáhly hru Fortnite z databáze mobilních aplikací. Herní studio reagovalo žalobami

Číst článek

Je jich hned několik. Například všichni hráči se musí při registraci do hry přihlásit svým oficiálním identifikačním číslem, které je propojené s národní databází občanů. Jenže děti často využívají osobní identifikační číslo dospělých lidí. Tomu by měl být konec, protože tváře už si děti nevymění.

Tencent nástroj testuje od roku 2018. Teď bude pokrývat více než 60 her od největších světových herních společností.

Hraní mobilních her je v Číně velmi populární, podle BBC dokonce populárnější než třeba na západě.

Rozpoznávání obličejů je v takovém prostředí vlastně velmi lehce uskutečnitelný způsob kontroly. Chytré telefony mají totiž zabudované fotoaparáty, na rozdíl od velké části počítačů a herních konzolí.

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme