Transformers, Skála a Smrt čeká všude. Čínská armáda v propagačním videu použila americké filmy

Vlnu posměchu si vysloužilo čínské vojenské propagandistické video, ve kterém se objevily záběry z hollywoodských kasovních trháků včetně Transformers a Skály, napsal zpravodajský server BBC News.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na videu jsou vidět bombardéry H-6, které jsou schopné nést jaderné bomby, jak provádějí simulovaný útok na to, co vypadá jako americká vojenská základna na tichomořském ostrově Guam.

Na čínském serveru Sina Weibo už video nasbíralo téměř pět miliónů zhlédnutí. Ale řada uživatelů zesměšňuje zjevné využití scén z hollywoodských filmů, píše BBC.

A Chinese air force video showing a simulated bombing attack against a #US military base has backfired after sharp-eyed netizens realized that it contained footage lifted from #Hollywood blockbusters.

Read more: bit.ly/2ZVyFor

#AppleDailyENG #China #PLA

19:00 – 20. 09. 2020

1230 2711

„Je štěstí, že Čína nemá problémy s autorskými právy,“ zažertoval jeden z uživatelů. „Vykradli další americký film? Haha,“ dodal další. A třetí žádal: „Nepoužívejte klipy z těch hrozných zemí. Lidi na twitteru se na nás pak dívají spatra, a to mě přivádí k šílenství.“

Čína narychlo postavila nemocnice pro tisíce lidí, pacienti s koronavirem v nich ale nejsou, píše Guardian

Číst článek

Dvouminutové video nazvané Bohové války - Útok! zveřejnilo čínské letectvo v sobotu. Za doprovodu dramatické hudby na něm jsou vidět bombardéry H-6, které útočí na to, co vypadá jako americká Andersenova letecká základna.

„Jsme obránci vzdušné bezpečnosti naší vlasti. Máme sebedůvěru a schopnost kdykoli bránit bezpečnost nebe naší vlasti,“ napsalo čínské letectvo ke zveřejněnému videu.

Video bylo zveřejněno v době, kdy Čína uspořádala vojenské cvičení v blízkosti Tchaj-wanu v době zvýšeného napětí kvůli návštěvě vysokého amerického činitele na ostrově. Čína pokládá Tchaj-wan za svou odpadlickou provincii.

Ale uživatelé sociálních sítí si rychle všimli, že nejdramatičtější záběry videa vypadají, že pocházejí z filmů Transformers: Pomsta poražených, Skála a Smrt čeká všude. Čínská armáda tato tvrzení nijak nekomentovala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme