Koupená za 35, vydražená za 722 tisíc dolarů. Hodnota čínské porcelánové misky překročila očekávání

Vysoko nad odhadovanou částku se ve středeční dražbě aukční síně Sotheby's vyšplhala cena za čínskou porcelánovou misku. Neznámý majitel ji před časem v domácím výprodeji pořídil za 35 dolarů. Pak se ukázalo, že jde o vzácný čínský artefakt z 15. století a předdražební odhady uváděly, že by mohla vynést 300-500 tisíc dolarů. Nakonec se cena vyhoupla na 722 000 dolarů (asi 15,7 milionu korun). Informovala o tom agentura AP.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malá bílá miska s kobaltově modrými květinovými a dalšími ornamenty je jen jednou ze sedmi, o nichž je známo, že na světě existují.

„Má všechny rysy a charakteristické znaky, které ji identifikují jako dílo rané éry dynastie Ming,“ řekla AP odbornice na čínskou keramiku Angela McAteerová.

Totožnost prodávajícího ani kupce nebude zveřejněna, uvedla aukční síň Sotheby's. Přihazování začalo na 200 000 dolarů a po 15 příhozech se celková prodejní cena se započtením všech poplatků vyšplhala na 721 800 dolarů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme