Cukrovka, poruchy trávicího ústrojí. Po čínském zlatém týdnu mají zvířata v zoo zdravotní problémy

Číňané mají za sebou týden volna spojený se státním svátkem založení Čínské lidové republiky. Celých sedm dní si užívali ohňostroje, nákupy i památky a další turistické atrakce. V některých z nich teď odhalují následky náporu zážitkuchtivých návštěvníků. Je mezi nimi i šanghajská zoo.

Šanghaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Orangutani (ilustrační foto) | Foto: stock exchange, Gil Ros

Chovatelé v šanghajské zoo si pravidelně po takzvaném zlatém týdnu všímají, že jim poněkud ztloustly opice. Návštěvníci je totiž překrmují pochutinami, které si s sebou přinesou. Orangutani nebo paviáni potom ztratí zájem o svou běžnou ovocnou a obilninovou dietu.

Můžou potom mít i zdravotní problémy. Chovatelé u nich v minulosti zaznamenali poruchy trávicí soustavy, vysoký krevní tlak nebo cukrovku.

Královédvorské zoo se narodil ohrožený nosorožec dvourohý. Samička váží 34 kilo

Číst článek

Jeden orangutan už kvůli tomu podle deníku Shanghai Daily nemůže zdravit turisty jako dřív, protože kvůli cukrovce oslepl a selhává mu několik orgánů. Návštěvníci šanghajské zoo ale nekrmí jen opice.

Na YouTube najdeme třeba záběry, jak děti pod dohledem dospělých krmí medvědy. Ve výběhu přitom končí i plastové obaly. Několik zvířat už kvůli tomu zemřelo. Před dvěma lety to byli třeba tři daňci evropští. V jejich žaludku našli plastové sáčky i papírové ručníky.

Šanghajská zoo se snažila od sebe návštěvníky a zvířata lépe oddělit. Potíž je ale v tom, že zvlášť opice jsou často dost přátelské a o jídlo prý vyloženě prosí.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme