Šimpanz s buřinkou jako královský potomek. Reportéra BBC vyhodili kvůli nevhodnému tweetu

Britská stanice BBC zrušila rozhlasový pořad reportérovi, který tento týden na twitteru publikoval nevhodný komentář s fotkou šimpanze v souvislosti s narozením královského potomka. Reportér Danny Baker se posléze za příspěvek omluvil a smazal ho, podle něj šlo o nevinný vtip. Fotka ale vyvolala i rasistické komentáře, informoval server BBC.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská společnost BBC reportéra vyhodila kvůli rasistickému tweetu. | Foto: Andrew Winning | Zdroj: Reuters

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan ve středu poprvé ukázali na veřejnosti svého syna, který se jim narodil v pondělí. Server BBC ve čtvrtek uvedl, že Meghan, jejíž matka je Afroameričanka, se v minulosti stala několikrát na sociálních sítích terčem rasistických poznámek.

Novorozený člen královské rodiny je Archie. Princ Harry a vévodkyně Meghan zvolili netradiční jméno

Číst článek

„Právě mě vyhodili,“ napsal na twitteru Baker. Důvodem zrušení jeho pořadu byla fotka muže a ženy, která drží za ruku šimpanze v obleku a s buřinkou. Baker k ní připojil titulek „Královské dítě opouští nemocnici“.

Podle BBC tím reportér porušil „hodnoty, které se BBC jako stanice snaží ztělesňovat“. „Danny je brilantní reportér, ale už nebude mít u nás svou týdenní show,“ uvedla stanice.

Reportér Baker ve středu na twitteru také napsal, že po zveřejnění oné fotky s šimpanzem se ho někteří novináři ptali: „Opravdu si myslíte, že černoši vypadají jako opice?“ Baker se posléze na twitteru omluvil s tím, že fotka byla míněna jako žert bez dalších významů. Poté rovněž napsal, že by použil „stejně hloupý obrázek pro jakékoli jiné královské dítě i pro dítě Borise Johnsona či klidně i pro své vlastní“.

„Je to legrační fotka (i když samozřejmě ne v tomto kontextu). Obrovská chyba, opravdu,“ napsal také později reportér Baker na twitteru. A novorozenému královskému dítěti vzkázal: „Promiň, kamaráde.“

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme