‚Fleetwood je ohromen její velkorysostí.’ Podnikatelka odkázala městu ve Velké Británii 41 milionů liber

Dar ve výši více než 41 milionů liber (přes 1,2 miliardy korun) obdrželo městečko Fleetwood, ve kterém na západním pobřeží Anglie žije asi 25 000 obyvatel. Peníze obci zanechala úspěšná podnikatelka a místní rodačka Doreen Lofthouseová, která nedávno zemřela, informoval v sobotu zpravodajský web BBC. Zástupkyně městské samosprávy označila dar za neuvěřitelně štědrý.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fleetwood ve Velké Británii obdržel od zesnulé rodačky 41 miliard liber | Foto: robert wade | Zdroj: Flickr (CC BY-NC 2.0)

Lofthouseová se podílela na úspěchu bonbónů Fisherman's Friend, které v roce 1865 poprvé vyrobil místní lékař James Lofthouse. Žena, které se později začalo přezdívat matka „Fleetwoodu“, si vzala jednoho z jeho potomků a podílela se na globální popularizaci jeho výrobku.

‚Člověk si s sebou do hrobu nic nevezme.‘ Přibývá lidí, kteří odkazují svůj majetek na dobročinné účely

Číst článek

Současný tvar bonbónů z mentolu a eukalyptu, kterých se podle firmy ročně vyrobí miliardy, je založen na knoflících z jistých šatů paní Lofthouseové. Ta umřela letos v březnu ve věku 91 let.

Ona a její rodina od 90. let minulého století darovaly miliony liber na různé veřejné projekty v hrabství Lancashire, kde se městečko nachází. V roce 1994 založili nadaci určenou pro financování rozvoje Fleetwoodu, které bylo po smrti Lofthouseové odkázáno 41,4 milionu liber.

„Je to neuvěřitelné množství peněz,“ řekla BBC místopředsedkyně obecního zastupitelstva Mary Stirzakerová. Lofthouseovou přitom označila za „úžasnou ženu“ a uvedla, že Fleetwood je ohromen její velkorysostí.

„Doufáme, že nadace s námi bude spolupracovat na nalezení projektů, které budou pro město přínosem do dalších let,“ dodala Stirzakerová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme