Krvácej pro Trůn. Televize před uvedením nových epizod oblíbeného seriálu spustila dárcovskou kampaň

Zachraňte život, prokažte svou oddanost a získejte uznání. Těmito slovy láká fanoušky vysílatel populárního televizního seriálu Hra o trůny, aby darovali krev. Celosvětová kampaň odstartovala na začátku března na texaském filmovém festivalu South by Southwest. V Praze mohou lidé darovat krev od 25. března v Národní technické knihovně a v Ústřední vojenské nemocnici.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ze seriálu Hra o trůny

Ze seriálu Hra o trůny | Zdroj: HBO Europe

„Krvácej pro trůn považuji za výborný projekt, od kterého očekáváme, že mimořádná popularita seriálu Hra o trůny se stejnou velkou měrou zaslouží i o popularitu dárcovství krve, hlavně mezi mladými lidmi. Proto se také naše oddělení hematologie a krevní transfuze v ÚVN do projektu zapojilo,“ říká Miloš Bohoněk, primář oddělení hematologie a krevní transfuze Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Fanoušci fantaskní série se mohou akce zúčastnit prostřednictvím partnerství s lokálními organizacemi, kromě Česka také například v Norsku, Švédsku, Keni, Polsku nebo Chorvatsku. Akce bude v České republice probíhat po dobu 14 dní, záštitu nad ní má Český červený kříž.

Poslední, osmou řadu seriálu Hra o trůny vysílá HBO a HBO GO od 15. dubna.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme