Z děčínské zoologické zahrady utekl devítikilový makak. Ošetřovatelé ho chytili po třech hodinách

Z děčínské zoologické zahrady v pondělí dopoledne utekl samec makaka chocholatého, chovatelé ho chytili zhruba po třech hodinách. Zhruba devítikilový primát přicestoval do zoo v pátek minulý týden, řekla mluvčí zoo Alena Houšková.

Děčín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Makak chocholatý

Makak chocholatý | Foto: Dighini | Zdroj: Pixabay | Licence Pixabay,©

„My jsme ho totiž v pátek dovezli, takže není na výběh zvyklý. Asi hledal skulinku a asi se mu podařilo ji najít,“ řekla dopoledne mluvčí. Makakové jsou úzkonosé opice z čeledi kočkodanovití.

Před 17 lety z chomutovského zooparku rovněž utekl opičí samec, tehdy jej zřejmě vyplašil hluk stavbařů při rekonstrukci výběhu.

Výlet na svobodu zaplatil životem v roce 2000 medvěd. Vylomil střechu karantény zooparku a vylezl na ni. Než ho stačili ošetřovatelé uspat narkotizační pistolí, přelezl plot oddělující zoopark od silnice a jednoho z chomutovských sídlišť. Zvíře zranil strážník, který mu chtěl zabránit v přístupu do sídliště. Pracovníci zooparku pak museli medvěda zastřelil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme