‚Zachraňte drzou prasnici!‘ Petice chce zabránit odstřelu divočáka, který ukradl nudistovi tašku

Více než 8000 lidí už podepsalo petici, která chce zabránit odstřelu divokého prasete u berlínského jezera Teufelssee. Bachyně se nedávno proslavila, když „ukradla“ nudistovi tašku s laptopem. Snímky, na kterých nahý muž prase pronásleduje, zveřejnila řada světových médií.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snímky, na kterých nahý muž pronásleduje prase, zveřejnila řada světových médií | Zdroj: Facebook Adele Landauer

Bachyně a její dvě mláďata na počátku srpna u jezera na západním okraji Berlína nejdříve muži snědly pizzu schovanou v batohu, a pak se začaly poohlížet „po dezertu“. „Našly žlutou igelitku a rozhodly se, že ji odnesou,“ popsala situaci rekreantka, která komickou scénu zachytila.

Čína spustila kampaň ‚prázdný talíř‘. Hosté si v restauracích objednávají více, než dokážou sníst

Číst článek

Majitel tašky, který se v tu chvíli koupal, si podle ní uvědomil, že si divočák v tlamě odnáší jeho tašku s laptopem. Jal se proto bachyni - k pobavení přihlížejících - pronásledovat.

Berlínská zemská lesní správa před časem uvedla, že bude chování štětináče bedlivě sledovat a to kvůli možnému nebezpečí, které by mohl pro výletníky i jejich psy představovat. Prase totiž úplně ztratilo plachost a při hledání potravy se běžně mezi lidmi u jezera prochází.

Vznik petice

V reakci na prohlášení lesní správy vznikla na internetu petice s názvem „Zachraňte drzou, ale mírumilovnou prasnici od Teufelssee!“. Tvrdí se v ní, že i kvůli mediální pozornosti, jaké se případu dostalo, hrozí praseti odstřel.

Příběh Češky na instagramu Britské královské rodiny. Terezu z Opavy ocenili za pomoc během pandemie

Číst článek

Podle autorky petice si ale zvíře, které v klidu sdílí svůj životní prostor s lidmi, zaslouží žít. „Kdo ví? Třeba se najde nějaká zoo nebo útulek, který jí zaručí další život a ochranu před lidmi, kteří chtějí střílet jako pominutí,“ stojí v textu petice. Do úterního rána se pod ni podepsalo přes 8000 lidí.

V neděli se před sídlem lesní správy sešlo dokonce několik desítek lidí, kteří proti případnému odstřelu prasete protestovali.

Cílené zabití zvířete sice podle lesní správy není v plánu, není ale vyloučeno, že ho myslivci odstřelí během podzimní lovecké sezóny. Každý rok zastřelí správci lesů podle agentury DPA na území německé metropole 1000 až 2000 divokých prasat.

If you want to read the whole story about this hero, please follow me on Instagram: adelelandauer_lifecoach Die Fotos...

Zveřejnil(a) Adele Landauer dne Středa 5. srpna 2020

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme