Jak se v prezidentském znaku objevil orel s golfovými holemi? Šlo o omyl organizátorů

Posměšně upravený prezidentský znak, který nedávno použili organizátoři washingtonského setkání Donalda Trumpa s konzervativní mládeží, vytvořil grafický designér Charles Leazott a organizátoři ho zkopírovali z internetu zřejmě omylem.

Tento článek je více než rok starý.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump na setkání konzervativní mládeže, vlevo upravený americký znak

Donald Trump na setkání konzervativní mládeže, vlevo upravený americký znak | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

Napsal to list The Washington Post. Při prezidentově projevu pořadatelé na pozadí promítli prezidentský znak s golfovými holemi místo šípů a ruským dvouhlavým orlem místo amerického jednohlavého.

Na setkání s Trumpem promítli upravený americký znak. Dvouhlavá orlice držela golfové hole

Číst článek

Golfové hole, oblíbené sportovní náčiní nynějšího prezidenta USA, třímal orel ve spáru, kam patří svazek šípů. Dvouhlavý orel měl upozorňovat na údajnou sympatii prezidenta USA vůči ruskému protějšku Vladimiru Putinovi. Besedu s prezidentem organizovala nezisková organizace Turning Point USA, sdružující Trumpovy nadšené stoupence z řad washingtonského studentstva. Během projevu si nikdo ničeho nevšiml.

Zkopírovali z internetu

Republikán Leazott, který dvakrát volil prezidenta George Bushe mladšího, má Trumpa dost a rozhodl se pomstít, uvedl The Washington Post. Pozměněný znak vytvořil už před lety, ale veřejnou pozornost vzbudil až nyní. Organizátoři washingtonské akce prý znak na poslední chvíli zkopírovali z internetu, aniž tušili pohromu, kterou to vyvolá.

Podle organizace Turning Point USA se už pachatele podařilo nalézt. I když Leazottovo dílo promítl za rozmlouvajícího prezidenta neúmyslně, byl ze spolku vyloučen.

Pozměňování ani zesměšňování státních symbolů není v USA trestné. Vztahuje se na ně první dodatek americké ústavy, který zaručuje prakticky univerzální svobodu slova.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme