Drogové kartely v Mexiku rekrutují mladé online. Využívají počítačové hry, upozorňuje vláda

Drogové kartely v Mexiku rekrutují mladé lidi přes počítačové hry pro více hráčů. Podle agentury AP na to upozornila mexická vláda.

Mexiko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dítě u počítače (ilustrační foto)

Drogové kartely v Mexiku rekrutují mladé přes počítačové hry (ilustrační foto) | Foto: Miika Silfverberg | Zdroj: Flickr (CC BY 2.0)

Náměstek ministra veřejné bezpečnosti Ricardo Mejía popsal nedávný příběh tří chlapců ve věku od 11 do 14, kteří se seznámili se zjevným náborářem kartelu při hraní hry Garena Free Fire. Rekrutér jim nabídl 200 dolarů týdně, když budou na severu Mexika pro jeho organizaci pracovat jako hlídka.

Největší legální trh na světě. Mexiko povolilo prodej marihuany, doma ji bude moct pěstovat každý

Číst článek

Chlapci byli ale nalezeni úřady, než nastoupili do autobusu, na nějž jim zločinecká skupina zaplatila jízdenky. Jméno kartelu Mejía nespecifikoval. Uvedl ale, že v září byl do podobného případu zapojen Cártel del Noreste.

Podle Mejíi využívají stejnou taktiku i další kartely a kontaktují hráče přes online hry, jako jsou Call of Duty nebo Gears of War, a na chatech herních platforem.

Již dříve média informovala o zdokumentovaných případech, kdy se kartely pokoušely rozšířit své řady o uživatele sociálních sítí. Zdá se ale, že online hry jsou k tomuto účelu ještě příhodnější.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme