Zemřel Eduard Hrubeš. Působil jako moderátor, hudebník a režisér. Bylo mu 84 let

Ve věku 84 let zemřel moderátor, hudebník a režisér Eduard Hrubeš. Uvedla to v sobotu Česká televize, které zprávu potvrdila Hrubešova dcera. Televizní diváci Hrubeše znají ze Studia Jezerka, z Halabalašou nebo z populárního pořadu Tak neváhej a toč ...! Známý byl také jako kapelník, konferenciér a banjista Velkopopovické Kozlovky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Televize jej okouzlila koncem 50. let, nakonec se uchytil v armádní redakci tehdejší Československé televize | Foto: Michal Doležal | Zdroj: ČTK

Hrubeš působil také jako herec, skladatel a scenárista. V televizi i rozhlase se prezentoval svým specifickým humorem a nápaditými bonmoty. V roce 2009 získal cenu Senior Prix za celoživotní mistrovství.

Jako televizní hlasatelé jsme byli pro lidi, kteří byli sami doma, kamarádi, vzpomíná Hemala

Číst článek

Hrubeš se narodil 27. prosince 1936 v Brně, absolvoval dokument na Filmové fakultě Akademie múzických umění. Televize jej okouzlila koncem 50. let, nakonec se uchytil v armádní redakci tehdejší Československé televize.

Mediálně se stal známým pořadem Poštovní schránka (se Saskií Burešovou) nebo soutěží Pokus pro dva (s Olgou Čuříkovou). Vlastní programy měl v rozhlase.

Kozlovka, kterou spoluzaložil v roce 1977, byla Hrubešovi zábavou i obživou v letech, kdy měl do oficiálních médii přístup zakázán.

Na začátku 70. let nejprve po odchodu z televize dva roky alternoval s Miroslavem Horníčkem pražskou verzi slavného Kinoautomatu, potom se uchytil jako „potulný“ konferenciér u muziky. Uváděl například Saloony Greenhornů či koncerty skupiny Kamarádi táborových ohňů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme