Ve státě New York zakážou výstavbu domů závislých na fosilních palivech. Vytápění bude elektrické

V americkém státě New York nebude možné stavět nové domy s přípojkami na vytápění nebo vaření fosilními palivy. Podle zákona, který tamní legislativa přijala na ochranu klimatu, začne toto pravidlo platit u většiny budov za tři roky. Větší komerční a průmyslové objekty budou mít výjimku, ale jen do roku 2029.

Albany Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba budovy

Už existujících objektů se zákon netýká | Foto: Stephane Mahe | Zdroj: Reuters

Plně elektrifikované a bez plynových přípojek budou muset být nově stavěné domy ve státě New York od roku 2026, s výjimkou pro budovy nad 9200 metrů čtverečních. Už existujících objektů se to netýká.

Svět vs. klima: nový fond pro ohrožené státy a kličky kolem fosilních paliv

Číst článek

New York je prvním americkým státem, který kvůli tomuto opatření přijal zvláštní legislativu. Státy Washington a Kalifornie podobná nařízení už začlenily do svých stavebních zákonů.

Víc než dvacet amerických států naopak přijalo zákony, které podobné zákazy určitého typu vytápění neumožňují. New York si od nové legislativy slibuje snížení emisí a ochranu zdraví obyvatel i klimatu.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme