Žena hodila zaměstnankyni fast foodu horké jídlo do obličeje. Teď ji odsoudili, že tam musí pracovat

Američanka, která hodila zaměstnankyni řetězce s rychlým občerstvením do obličeje misku s horkým jídlem, byla odsouzena k dvěma měsícům práce ve fast foodu a měsíci vězení. Informoval o tom server CNN.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po incidentu se na internetu rozšířilo video, na němž Rosemary Hayneová nadává pracovnici řetězce Chipotle Emily Russellové a poté jí z bezprostřední blízkosti hodí jídlo do obličeje. Hayneová, devětatřicetiletá matka čtyř dětí, se přiznala k obvinění z přestupku a minulý týden si u městského soudu v Parmě ve státě Ohio vyslechla rozsudek, píše CNN.

Soudce Timothy Gilligan jí dal na výběr mezi devadesátidenním trestem odnětí svobody nebo třicetidenním vězením a šedesátidenní prací ve fast foodu. Kromě toho bude muset Hayneová zaplatit pokutu 250 dolarů (přes 5600 korun) a bude mít dvouletou podmínku.

Fronta na fast food? Český trh je hladový a zákazníci se nespálí, vysvětluje publicista

Číst článek

„Chcete si vyzkoušet dva měsíce v její kůži a učit se, jak by se lidé měli chovat k ostatním, nebo si chcete odsedět trest ve vězení?“ zeptal se Gilligan ženy, která souhlasila s prací ve fast foodu.

Hayneová si zatím práci nenašla, řekl její právník Joseph O'Malley. Dodal, že jeho klientka neměla před incidentem žádný záznam v trestním rejstříku a že svého tehdejšího jednání upřímně lituje. „Dejme jí příležitost, aby tento jeden den neurčil zbytek jejího života,“ prohlásil.

Žena, která v současné době nemá žádnou práci, si bude muset odpracovat 20 hodin týdně po dobu dvou měsíců.

Soudce řekl, že o neobvyklém trestu přemýšlel několik dní. „Pokaždé, když se člověk dívá na video, je z toho víc a víc rozrušený,“ řekl. „Říkal jsem si: ‚Co jiného mohu udělat než ji nechat sedět ve vězení‘,“ dodal.

Napadení kvůli Happy Mealu

Gilligan řekl, že je to poprvé, co vynesl takovýto rozsudek, ale bohužel to není první incident tohoto druhu, který se mu dostal do rukou. Uvedl, že před několika lety došlo k jednomu případu, kdy se zákazník, který nedostal sušenku v Happy Mealu v řetězci McDonald's, protáhl okénkem drive-thru a začal mlátit pracovníka.

Srdci škodí fastfood i energy drinky, říká kardiolog. Jak prodloužit život ve zdraví až o deset let?

Číst článek

Tento obviněný dostal 90 dní vězení, řekl. „S těmito případy se setkávám častěji, než bych chtěl,“ řekl Gilligan, který je soudcem již 30 let.

„Zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců je pro nás největší prioritou a jsme rádi, že spravedlnosti se dostane každému, kdo se ke členům našeho týmu nechová s respektem, který si zaslouží,“ uvedla společnost Chipotle v reakci.

Russellová soudu sdělila, že se stále vyrovnává se stresem z incidentu a že po útoku dala v Chipotle výpověď a našla si jinou práci. Řekla, že by ráda začala navštěvovat terapii, aby se vyrovnala s traumatem, které z útoku stále prožívá.

Jeden z jejích přátel pro ni na sociálních sítích zahájil sbírku, která zatím vynesla 7300 dolarů (165 000 Kč), přičemž většina z těchto peněz přišla od minulého týdne, kdy se objevily první zprávy o rozsudku. Russellová řekla televizi WJW v Clevelandu, že ji verdikt potěšil. „Dostane, co si zaslouží,“ řekla stanici.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme