Belgický farmář posunul pohraniční kámen, protože překážel traktoru. Zmenšil Francii o dva metry

Francie je o dva metry menší než dříve. Podle televize LCI za to může belgický farmář, který posunul hraniční kámen a zmenšil tak území Francie. Situaci už řeší starostové pohraničních vesnic.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francie je o dva metry menší než dříve. Podle televize LCI za to může belgický farmář, který posunul hraniční kámen a zmenšil tak území Francie. Bránil prý v cestě jeho traktoru (ilustrační foto) | Foto: Collin Weaver | Zdroj: Pixabay

Na případ upozornil Francouz Jean-Pierre Chopin, který kontroluje vymezení hranic a umístění pohraničních kamenů. Jeden z nich podle něj posunul belgický farmář, protože prý bránil v cestě jeho traktoru.

Šest hodin plaval, zachytily ho kamery, spustil alarm. Přesto se Severokorejci povedlo uprchnout na jih

Číst článek

K nápravě už ho vyzval starosta belgické obce Erquelinnes David Lavaux. „Zvětšil Belgii a zmenšil Francii. Nebyl to zrovna dobrý nápad. Já bych byl spokojený, ale starostka francouzské obce  Bousignies-sur-Roc s tím nesouhlasí,“ řekl pro televizi LCI belgický starosta, který incident řeší s humorem.

Pokud by ale belgický farmář pohraniční kámen nevrátil na své místo, mohlo by ho k nápravě vyzvat francouzské ministerstvo zahraničí.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme