Francie zničila 600 kilogramů slonoviny. Šestinu odevzdali dobrovolně lidé, zbytek byl pašovaný

Francouzské úřady ve středu spálily 600 kilogramů slonoviny, která byla zabavena pašerákům či jejím majitelům anebo která byla ze soukromých sbírek dobrovolně odevzdána. Likvidace se uskutečnila v Nice na jihu země ve spolupráci se sdruženími na ochranu zvířat. Měla poukázat na to, že kvůli pokračujícímu lovu za účelem získávání slonoviny jsou stále ohroženi jako druh zejména nosorožci a sloni.

Nice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slonovina, kterou ve francouzském Nice úřady zničily

Slonovina, kterou ve francouzském Nice úřady zničily | Foto: Eric Gaillard | Zdroj: Reuters

Středeční likvidaci předcházela osvětová kampaň, díky níž sto kilogramů slonoviny odevzdali úřadům jednotlivci.

Zabíjení slonů neustává. Úřady loni zabavily nejvíc slonoviny v historii

Číst článek

Dalších 500 kilogramů pochází ze zásob, které vytvořila policie zabavováním slonoviny nabízené po internetu či v dražbách.

„Cílem této likvidace je zajistit, aby tyto předměty, které mají komerční hodnotu, nešly vrátit na trh,“ poznamenali podle agentury AFP pořadatelé akce s tím, že každoročně pytláci zabijí více než 20 000 slonů v Africe.

Obchod se surovou slonovinou byl ve Francii zakázán v roce 2016, ale platí stále ještě výjimka pro opracovanou slonovinu. Zákaz se postupně rozšiřuje po celém světě, vyhlásila ho dokonce i Čína, která je největším odbytištěm slonoviny kvůli jejímu využití v čínské medicíně.

Slonovina těsně před zničením | Foto: Eric Gaillard | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme