Golfista Thomas si při turnaji ulevil homofobní nadávkou. Ralph Lauren s ním nyní ukončil spolupráci

Hvězdný americký golfista Justin Thomas začal kvůli homofobní nadávce, kterou si ulevil minulý týden na turnaji na Havaji, přicházet o sponzory. Módní dům Ralph Lauren oznámil, že s třetím hráčem světového žebříčku ukončil spolupráci.

Kapalua (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hvězdný americký golfista Justin Thomas začal kvůli homofobní nadávce, kterou si ulevil minulý týden na turnaji na Havaji, přicházet o sponzory | Foto: Kyle Terada-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Thomas se neudržel v sobotním třetím kole po nepovedeném úderu na čtvrté jamce a jeho zaklení zachytily mikrofony v televizním přenosu. Sedmadvacetiletý Američan se sice později za použití hanlivého výrazu omluvil, to ale sponzorovi nestačilo.

„Jsme zklamaní z toho, jaký slovník pan Thomas nedávno použil, naprosto neodpovídá našim hodnotám,“ uvedla společnost Ralph Lauren v prohlášení.

„Ačkoliv uznáváme, že se omluvil a uvědomil si závažnost svých slov, je placeným ambasadorem naší značky a jeho chování není v souladu s inkluzivní kulturou, kterou se snažíme prosazovat,“ dodali zástupci firmy.

Do budoucna ale Ralph Lauren Thomasovi dveře zcela nezavřel. Pokud prý na sobě golfista bude pracovat, mohou se jednou ke spolupráci vrátit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme