,Rozmrzelá kočka, která rozesmála miliony lidí.‘ Zemřela slavná Grumpy Cat

Slavná zachmuřelá kočka je po smrti. Přestože se jmenovala Tardar Sauce, nikdo jí neřekl jinak než Grumpy Cat, tedy rozmrzelá kočka. Světově známou se stala právě díky svému nevšednímu výrazu, který lidé používali do vtipných obrázků na internetu.

Morristown Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Grumpy cat | Zdroj: Flickr | CC BY 2.0,©

Kočka zemřela v úterý ve věku sedmi let na komplikace po infekci močových cest, oznámila v pátek její majitelka Tabatha Bundesenová.

„Odešla v poklidu, v náručí své paničky Tabathy,“ stojí v prohlášení. „Kromě toho, že byla milovanou členkou naší rodiny, Grumpy Cat rozesmávala miliony lidí po celém světě,“ připomněla její lidská rodina.

Fotografie rozmrzelé kočky Tardar Sauce se začaly podle BBC ve větší míře objevovat na sociálních sítích před zhruba sedmi lety. A rychle se začaly internetem šířit jako tisíce memů, tedy určité fenomény ve virtuálním světě.

Když se objevila zpráva o smrti kočky, jejíž vlastní jméno bylo Tardar Sauce, lidé je opět začali ve větší míře sdílet. Její výraz byl podle majitelky způsobený poruchou růstu a špatným postavením zubů.

Kočka díky své slávě cestovala po celém světě. A objevovala se také v nejrůznějších televizních show. Zároveň si v roce 2014 zahrála ve vlastním vánočním filmu.

Muzeum voskových figurín Madame Tussauds v San Francisku pak v roce 2015 odhalilo její podobiznu. A její profil na sociální síti Instagram sleduje více než dva miliony lidí. Na sociální síti Twitter pak měla na svém profilu přes 1,5 milionu fanoušků.

Její cena byla podle britského deníku The Telegraph odhadována v přepočtu na více než 20 milionů korun.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme