Hajaja a odpoledne s herci a youtubery v knihovně. Rádio Junior má týden s výjimečným vysíláním

Živé vysílání z knihovny a Hajaja. Rádio Junior se připojí k oslavám 100. let od zahájení živého pravidelného rozhlasového vysílání programem pro děti. Od pondělí do neděle nabídne živě četbu jedné z pohádek Sedm přání od Denisy Kimlové. V pátek k tomu přidá Noc s Andersenem, vysílání z pražské Ústřední knihovny, odkud se přihlásí i oblíbené osobnosti jako skupina Lollipopz, zpěvačka Chiara nebo tiktokerka cojezoe_.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohádku i rozhovory je možné každý den poslouchat na Rádiu Junior a na Dvojce, na Facebooku Junioru a jeho YouTube kanálu bude také živý videostream

Pohádku i rozhovory je možné každý den poslouchat na Rádiu Junior a na Dvojce, na Facebooku Junioru a jeho YouTube kanálu bude také živý videostream | Zdroj: Český rozhlas

Hajaja živě (od 19 hodin rozhovory s herci, v 19.45 pohádka)

27. 3. Patricie Pagáčová – Rozárka a velké dobrodružství
28. 3. Kryštof Bartoš – Štěpán a dinosauři
29. 3. Jan Nedbal – Šimon a mluvící superauto
30. 3. Berenika Kohoutová – Superhrdinka Berta
31. 3. Aneta Krejčíková – Maruška ošetřovatelkou v zoo (živě z Ústřední knihovny)
1. 4.  Josef Trojan – Objevitel Vojta
2. 4. Veronika Čermák Macková – Vítkova vysněná večeře

Více na webu Rádia Junior.

Od pondělí nabídne Rádio Junior každý večer jednoho Hajaju živě. Vždy v 19 hodin se z rozhlasového studia (a v pátek z Ústřední knihovny) se ozvou herci, kteří v 19.45 přečtou jednu z pohádek, které patří do seriálu Sedm přání od Denisy Kimlové.

V pondělí přečte Patricie Pagáčová příběh Rozárka a velké dobrodružství, třeba ve čtvrtek to bude Berenika Kohoutová a Superhrdinka Berta a v sobotu se ozve Josef Trojan s Objevitelem Vojtou.

Nechte si vyprávět o holčičce, která se chtěla stát supehrdinkou, nebo o chlapci, který si přál, aby jeho maminka uměla vařit. 

Pohádku i rozhovory je možné každý den poslouchat na Rádiu Junior a na Dvojce, na Facebooku Junioru a jeho YouTube kanálu bude také živý videostream.

Páteční odpoledne z knihovny

V pátek se Rádio Junior přesune na pražské Mariánské náměstí do Ústřední knihovny. Tam se za moderátory a osobnosti může vydat každý, od 16. hodiny tam bude šestihodinová Noc s Andersenem.

Český rozhlas letos slaví 100 let. U příležitosti kulatého výročí vystoupí v Praze desítky hudebníků

Číst článek

Své oblíbené knížky doporučí doporučí skupina Lollipopz, desetiletá zpěvačka Chiara i literární tiktokerka cojezoe_ aneb Karolína Zoe Meixnerová.

Spisovatelka Denisa Kimlová ukáže, jak se příběh přetahuje do rozhlasové podoby, a naopak. Také bude možné si zahrát na ruchaře nebo vytvořit komiks s kreslířem Danem Černým.

Neobejde se to bez pravidelného Hajaji, kterého přímo z knihovny přečte herečka Aneta Krejčíková.

Program Noci s Andersenem na Rádiu Junior

16.00 – Zahájení speciálního vysílání z Ústřední knihovny na pražském Mariánském náměstí.
17.00 – Lollipopz si zahrají na knižní agentky Rádia Junior.
18.00 – Rozhovor s Danem Černým, jediným přiznaným kreslířem Čtyřlístku po Jaroslavu Němečkovi. Je to i jediný Čech, který kreslí komix Kačera Donalda pro Disney.
19.00 – Hajaja živě. Rozhovor s herečkou Anetou Krejčíkovou, která na závěr živě přečte pohádku letošního Hajaji živě >>
20.00 – Rozhovor s Denisou Kimlovou. Autorkou letošního Hajaji živě, spisovatelkou, a moderátorkou Rádia Junior.
21.00 – Literární influencerka cojezoe_ alias Karolína Zoe Meixnerová v rozhovoru srovná život a pohádky Andersena a Disneyho.
22.00 – Velká pohádka Rychlý jako pírko.
23.00 – Velká pohádka Divoké labutě.

Více na webu Rádia Junior.

Český rozhlas si letos připomene významné výročí. 18. května 2023 uplyne přesně 100 let od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání, kdy začala ve skautském stanu v pražských Kbelích vysílat soukromá společnost Radiojournal.

kac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme