Odsouzený hollywoodský exproducent Weinstein byl převezen do věznice s nejvyšším stupněm ostrahy

Bývalý americký filmový producent Harvey Weinstein byl ve středu místního času převezen do věznice s nejvyšším stupněm ostrahy. V tomto zařízení ve státu New York si někdejší nejmocnější muž Hollywoodu bude odpykávat 23letý trest za znásilnění a sexuální nátlak. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na vězeňskou službu státu New York.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý filmový producent Harvey Weinstein u newyorského kriminálního soudu (foto z 24. února 2020)

Bývalý filmový producent Harvey Weinstein u newyorského kriminálního soudu (foto z 24. února 2020) | Foto: Carlo Allegri | Zdroj: Reuters

Sedmašedesátiletý Weinstein bude moci vězení ve městě Alden na východ od Buffala opustit nejdříve 9. listopadu 2039. Část svého trestu si tu v minulosti odpykával například vrah britského zpěváka Johna Lennona David Chapman.

Harvey Weinstein míří za mříže. ‚Klíčový moment pro debatu o sexuálním násilí,‘ říká Silvie Lauder

Číst článek

Během procesu vyšetřovatelé Weinsteina vykreslili jako sériového predátora, který ženám sliboval kariérní postup v Hollywoodu a zároveň je lákal k sobě do hotelových pokojů nebo apartmánů, kde zneužíval svojí přesily nad nimi a sexuálně je obtěžoval nebo znásilňoval.

Weinstein obžalobě ze sexuálních deliktů čelí i v Kalifornii.

Skandál kolem filmaře stál před více než dvěma lety u zrodu kampaně MeToo. V ní se ženy na celém světě začaly veřejně svěřovat se svými negativními zkušenostmi se sexuálním obtěžováním a násilím.

Ze sexuálního nátlaku či znásilnění Weinsteina obvinilo více než 90 žen, většina z těchto případů je ale promlčená. Bývalý producent veškerá obvinění odmítá a trvá na tom, že poměry s ženami udržoval po vzájemném souhlasu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme