Odsouzený hollywoodský exproducent Weinstein byl převezen do věznice s nejvyšším stupněm ostrahy

Bývalý americký filmový producent Harvey Weinstein byl ve středu místního času převezen do věznice s nejvyšším stupněm ostrahy. V tomto zařízení ve státu New York si někdejší nejmocnější muž Hollywoodu bude odpykávat 23letý trest za znásilnění a sexuální nátlak. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na vězeňskou službu státu New York.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý filmový producent Harvey Weinstein u newyorského kriminálního soudu (foto z 24. února 2020) | Foto: Carlo Allegri | Zdroj: Reuters

Sedmašedesátiletý Weinstein bude moci vězení ve městě Alden na východ od Buffala opustit nejdříve 9. listopadu 2039. Část svého trestu si tu v minulosti odpykával například vrah britského zpěváka Johna Lennona David Chapman.

Harvey Weinstein míří za mříže. ‚Klíčový moment pro debatu o sexuálním násilí,‘ říká Silvie Lauder

Číst článek

Během procesu vyšetřovatelé Weinsteina vykreslili jako sériového predátora, který ženám sliboval kariérní postup v Hollywoodu a zároveň je lákal k sobě do hotelových pokojů nebo apartmánů, kde zneužíval svojí přesily nad nimi a sexuálně je obtěžoval nebo znásilňoval.

Weinstein obžalobě ze sexuálních deliktů čelí i v Kalifornii.

Skandál kolem filmaře stál před více než dvěma lety u zrodu kampaně MeToo. V ní se ženy na celém světě začaly veřejně svěřovat se svými negativními zkušenostmi se sexuálním obtěžováním a násilím.

Ze sexuálního nátlaku či znásilnění Weinsteina obvinilo více než 90 žen, většina z těchto případů je ale promlčená. Bývalý producent veškerá obvinění odmítá a trvá na tom, že poměry s ženami udržoval po vzájemném souhlasu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme