Děti odcházející z dětského domova mají třeba jen igelitku a brzy padají na dno, upozorňuje Igor Chaun

„Bůh svědí. Z hlavy každého z nás vede neviditelná stříbrná nit přímo ke stvořiteli. Dokoce i ateista, když říká: Bůh není, tak mávne rukou a sáhne si u toho na hlavu. Přitom o tom neví. Fascinuje mě propojení viditelného a neviditelného světa,” říká poslední červnový host Osobnosti Plus a Barbory Tachecí, režisér a scenárista Igor Chaun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Igor Chaun | Foto: Jana Přinosilová | Zdroj: Český rozhlas

„Lidé si myslí, že žijí z jídla. Ale není to pravda. Bez jídla vydržíte šedesát dnů. Žiji ze vzduchu, z radosti, případně pak až z jídla a pití,” dodává a v úvaze o tom, co mu dává duchovno a esoterika, pokračuje:

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Osobnosti Plus je režisér a scenárista Igor Chaun

„Myslím, že jsem se v poslední době hodně uzemnil. A domnívám se také, že je to možná to, k čemu by duchovní poznání mělo vést. Pochopil jsem, že nemám létat v oblacích. Že Bůh dává křídla ptákům, andělům, ale nám dal nožičky, abychom šoupaly po planetě Zemi,” uvádí.

S igelitkou a zcela sami

Tématem posledního dokumentu Dospělým ze dne na den Igora Chauna jsou děti z dětských domovů a okamžik, kdy se musejí postavit na vlastní nohy.

„Nevěděl jsem o problematice odchodu z dětských domovů. O tom, že je silná nerovnováha mezi péčí, která se věnuje dětem, když jsou malé a roztomilé, dávají se jim dary, sponzoři jim zařizují prázdniny u moře, výlety, plyšové medvídky, ale jakmile vyjdou z děcáku, jsou nepřipravené,” vysvětluje režisér.

„Někdy mají jen igelitku s osobními věcmi, pár tisícovek a stane se velmi snadno, že padnou do dluhové pasti, nechají se někým napálit a padají na dno. A je to chyba systému,” domnívá se.

Zachránil jsem život

V době, kdy profesně začínal, byl Igor Chaun nazývaný nejtalentovanějším mladým režisérem hraných filmů. Navzdory tomu se rozhodl věnovat esoterice, videím o duchovní cestě a dokumentu vlastního směřování k poznání.

„To, že nejsem tam, kde mě společnost chtěla vidět, mě nemrzí... jen špetku mě to mrzí. Ale mám několik dopisů od lidí, kteří mně psali: 'Chci, abyste věděl, že jsem chtěl spáchat sebevraždu, ale viděl jsem vaše video a neudělal jsem to.' Jeden pán mně napsal arabské přísloví: 'Kdo zachrání jeden život, zachránil všechny životy',” uzavírá režisér.

Barbora Tachecí, kte Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme