Hromadné svatby v Indii. Obchodník s diamanty každý rok provdává stovky chudých či osiřelých dívek

Ve městě Surat na západě Indie se hromadně vdalo 271 dívek z chudých rodin. Svatbu zorganizoval obchodník s diamanty Mahesh Savani, formálně tak nevěstám zastoupil otce. Obchodník už od roku 2010 provdal přes tři tisíce chudých dívek a uvedl, že takovou možnost vnímá jako dar od boha.  

Surat (Indie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hromadná svatba v indickém městě Surat | Zdroj: Reuters

Hromadná ceremonie se odehrávala mezi 21. a 22. prosincem v západoindickém městě Surat. Obchodník s diamanty Savani zde hromadné sňatky organizuje už od roku 2010 pro dívky, které pochází z chudých poměrů nebo ztratily otce.

Indičtí farmáři jako oběti změn klimatu. Sebevraždy zemědělců připravují o budoucnost i jejich děti

Číst článek

Ti totiž v Indii ženichům vyplácí velké věno, svatby jsou nákladné a trvají i několik dní. Pro chudé Indky tak může být takřka nemožné se provdat.

Obchodník Savani uvedl, že možnost dívky provdat vnímá jako dar od boha. Před časem zemřel jeden jeho vzdálený příbuzný a na něj tak přešla zodpovědnost za svatby osiřelých dcer. Od té doby začal pořádat hromadné svatby a provdal už celkem 3172 nevěst.  

„Když jsme začínali, chtěli jsme pomoct několika suratským dívkám, které ztratily otce. Každý rok počet nevěst ale narůstal,“ svěřil se Savani pro The Times of India s tím, že mu s výlohami na celou slavnost pomáhají i jiné bohaté rodiny.

Letos se o sňatek ucházelo na 500 dívek, organizátoři ale kvůli finanční náročnosti i omezeným ubytovacím kapacitám nemohli vyhovět všem. Mezi vybranými byly dívky z celé Indie, mimo jiné také pět muslimek a jedna nevěsta z Nepálu.

jak, mve Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme