Indové slaví Mezinárodní den jógy. Cvičily statisíce lidí včetně premiéra

Statisíce lidí po celé Indii ve středu hromadně cvičily během oslav Mezinárodního dne jógy. Do akce se zapojil i premiér Naréndra Módí, v jehož domovském státě Gudžarát se pokusili vytvořit rekord v největší jógové události světa.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé ve městě Čandígarh na severu Indie cvičí během oslav Mezinárodního dne jógy | Foto: Ajay Verma | Zdroj: Reuters

Sociální sítě zaplavily záběry Indů, kteří společně cvičí na stadionech, ve školách, ale i na letadlové lodi, proti siluetě města Bombaje či před obří bystou hinduistického božstva Šivy.

Indie řekla konec autům na fosilní paliva, od roku 2030 bude prodávat jen elektromobily

Číst článek

Ve městě Ahmedabád v Gudžarátu se podle úřadů sešlo několik set tisíc osob, napsala agentura DPA. Zda se rekordu podařilo dosáhnout, ale zatím není jasné.

Premiér Módí se zúčastnil shromáždění v parku ve městě Lakhnaú, které je metropolí nejlidnatějšího indického státu Uttarpradéš. Premiér v tričku řekl zhruba padesátitisícovému davu, že oblíbenost jógy v zahraničí propojila Indii se zbytkem světa.

Indický premiér Naréndra Módí během oslav Mezinárodního dne jógy | Foto: Pawan Kumar | Zdroj: Reuters

Před třemi lety prohlásilo Valné shromáždění OSN na Módího podnět 21. červen Mezinárodním dnem jógy. Toto tisíce let staré indické učení kombinuje tělesné a mentální cvičení, které má vést k lepší kondici a sebepoznání.

Společná jógová cvičení se podle agentury Reuters konala po celém světě. Mimo jiné i v Číně, Spojených státech, Kolumbii, Mexiku, Itálii nebo na vrcholku peruánské památky Machu Picchu.

ČTK, kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme