Oběti sexuálního násilí budou moci nově vyhledat pomoc na specializované infolince

Centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí spouští od 8. července novou infolinku pro oběti sexuálního násilí. Specializovaná infolinka je určena všem, kteří jsou starší šestnácti let a mají zkušenosti s jakoukoliv formou sexuálního násilí v dětství, dospívání nebo dospělosti.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní telefon (ilustrační foto)

Infolinka je určena všem, kteří jsou starší šestnácti let a mají zkušenosti s jakoukoliv formou sexuálního násilí. Ilustrativní foto | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Volající se mohou svěřit se zkušenostmi s útokem, který se stal jak nedávno, tak před několika lety. Infolinka je taktéž určena osobám blízkým obětí, které se chtějí poradit například o tom, jak citlivě o tématu hovořit nebo jak svého blízkého podpořit.

,Hon na čarodějnice neschvaluji.‘ Ředitelka Rozkoše bez rizika o viru HIV, sexuálním násilí a stigmatizaci

Číst článek

Mezi projevy sexuálního násilí patří kromě znásilnění také sexuální obtěžování, nátlak, nežádoucí sexuální návrhy, šíření intimních fotografií bez souhlasu zobrazovaného, nebo jakékoliv další sexualizované chování, které nepříjemné nebo nerespektuje rozhodnutí či hranice druhého.

Centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí proFem se od roku 1993 zaměřuje na potírání domácího a sexuálního násilí. Centrum nabízí poradenské služby, přímou podporu obětem a ohroženým i programy prevence, které jsou určené široké i odborné veřejnosti. Zřízení infolinky určené speciálně pro oběti sexuálního násilí pak reflektuje nepříznivé trendy posledních let, kdy přibývá nahlášených útoků se sexuální motivací. Linka bude v provozu každé úterý a čtvrtek ve večerních hodinách.

hyh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme