Ital uvázl se zlomeným kotníkem v pustině, záchranáři ho našli po týdnu. Přežil i díky svému psovi

Ital, který se vydal na výlet do Alp na severovýchodě země a uvázl v pustině poté, co si zlomil kotník, přežil venku sedm ledových nocí. Podle jeho slov mu pomohl i jeho pes. Ve čtvrtek muže objevili ležícího u potoka záchranáři, kteří prohledávali oblast s vrtulníkem, informoval v pátek zpravodajský portál BBC.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zachráněný muž uvedl, že mu pomohl přežít jeho pes Ash (ilustrační foto) | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Radiožurnál

Třiatřicetiletý Ital z Terstu uvázl ve výšce asi 700 metrů nad mořem severně od města Udine na místě, kde nebyl mobilní signál. Záchranáři ho objevili díky jeho izolační přikrývce, která ležela vedla něho, sám muž byl zahrabán v listí.

Výletníkovi se podařilo dostat k potoku, takže se mohl napít. Byl nalezen při vědomí, ale s těžkými pohmožděninami a hladový.

Záchranou službu kontaktovala ve středu Italova přítelkyně. Ta očekávala, že se její partner vrátí v pondělí. Zpočátku se však neznepokojovala, protože přítel se již dříve vydával na podobné výlety a přespával v provizorních přístřešcích nebo boudách.

Zachráněný muž uvedl, že mu pomohl přežít jeho pes Ash, kříženec, který ho po celou dobu neopustil a dělal mu společnost. Muž se nyní zotavuje v nemocnici, v péči odborníků je i pes.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme