Zemřel bývalý předseda Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge. Organizaci vedl 12 let

Ve věku 79 let zemřel bývalý předseda Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge. Někdejší belgický jachtař a ortoped vedl MOV v letech 2001 až 2013, poté byl čestným předsedou. Zprávu o jeho úmrtí přinesl na svém webu MOV.

Lausanne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý předseda Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge (na snímku z roku 2013) | Foto: Enrique Marcarian | Zdroj: Reuters

Rogge se stal osmým mužem v čele olympijské organizace v červenci 2001, kdy po 21 letech vystřídal Španěla Juana Antonia Samaranche. O osm let později post obhájil, v září 2013 jej vystřídal Němec Thomas Bach.

Jako sportovec se třikrát zúčastnil olympijských soutěží v jachtingu, v němž byl i mistrem světa, reprezentoval také v ragby. Po ukončení aktivní kariéry působil v čelných funkcích Belgického olympijského výboru, jehož byl v letech 1989 až 1992 předsedou. Vedl taktéž Asociaci evropských olympijských výborů.

It is with great sadness that the International Olympic Committee (IOC) announces the passing of former IOC President Count Jacques Rogge. He was 79 years old. 
olympics.com/ioc/news/ioc-a…

17:54 – 29. 08. 2021

503 765

Členem MOV byl od roku 1991, o sedm let později se dostal do výkonného výboru. Po zvolení předsedou v roce 2001 označil za svou prioritu boj proti dopingu a korupci a také proti gigantismu a okázalosti olympiád.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme