Papírový kapesník přes roušku. Japonská firma hledá způsob, jak mohou lidé jíst v restauracích bez obav

Japonský řetězec italských restaurací Saizeriya představil způsob, jak upravit roušku k používání při jídle a pití. Podle agentury Kjódó by tento nápad mohl pomoci restauracím čelit negativním dopadům pandemie covidu-19 na jejich aktivity.

Video Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Firma nápad kombinující běžnou roušku s papírovým kapesníkem představila ve videu umístěném na síti YouTube a na tiskové konferenci, které se zúčastnil prezident podniku Issei Horino. „Může to vypadat křehce, ale papírový kapesník dokáže zastavit kapičky,“ uvedl Horino.

Společnost vyzvala ostatní restaurace, aby tuto snadno dostupnou a levnou ochranu rovněž nabízely svým zákazníkům. „Chceme, aby si lidé užili jídlo mimo domov i v době koronavirové katastrofy,“ prohlásil Horino.

Podobné nápady měli restauratéři po celém světě také během března a dubna, kdy byla pandemie na vrcholu. Například řecký majitel restaurace v Německu navrhl, aby se na roušky dával zip.

„Pokud se mi prodej tady v Německu vyplatí, pošlu tyto roušky také domů do Řecka a daruji je třeba bezdomovcům v Aténách i komukoli, kdo o ně bude mít zájem,” prohlásil tehdy restauratér Alexis Vaiu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme