'Je to překroucení skutečných událostí.' Film o Pistoriusovi odmítá rodina atleta i jeho zabité přítelkyně

Film o Oscaru Pistoriusovi a jeho zabité přítelkyni Reevě Steenkampové vyvolal ještě před uvedením bouři nevole. Snímek o jihoafrickém páru kritizuje rodina handicapovaného atleta i modelky, napsal portál EWN. Pistorius před čtyřmi lety Steenkampovou na svatého Valentýna zastřelil a soud ho označil za vraha.

Johannesburg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Film Oscar Pistorius: Běžec zabiják (Oscar Pistorius: Blade Runner Killer) má mít premiéru v listopadu ve Spojených státech. Upoutávka je ale na internetu dostupná již nyní. Snímek zachycuje vztah mladé dvojice až do tragického konce a následného soudu s Pistoriusem.

Oscar Pistorius má jít za vraždu přítelkyně na šest let do vězení

Číst článek

Příbuzní obou postav si ale na produkční společnost stěžují. Pistoriusova rodina hrozí firmě A&E Networks právními kroky. Sportovcův bratr Carl řekl, že vyobrazení osudové střelby je „velkým překroucením" skutečných událostí. Steenkampovi v prohlášení odsoudili, že se s nimi tvůrci neporadili, ačkoli tvrdí, že příběh vyprávějí pohledem modelky a její matky.

Pistorius vybojoval na paralympiádách šest zlatých medailí. S protézami na obou nohách si navíc troufal konkurovat i zdravým profesionálům. V roce 2013 ale vzbudil celosvětovou pozornost tím, že ve svém domě v noci na 14. února přes dveře koupelny zastřelil několika ranami Steenkampovou. Následně tvrdil, že si ji spletl se zlodějem.

Justice Pistoriuse nejprve shledala vinným ze zabití z nedbalosti a v říjnu 2014 dostal pětiletý trest, z něhož byl ale po roce propuštěn do domácího vězení. Předloni však odvolací soud překvalifikoval jeho čin na vraždu a v červenci 2016 poslal atleta na šest let za mříže.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme