Ježíškova vnoučata se dostala na natáčení StarDance. Seniorky vítali herci Tomicová i Dvořák

Herečka Pavla Tomicová pokračuje ve StarDance dál. V sobotu nevypadla. Nejen to udělalo radost osmdesátileté paní Evě z Domu u Agáty v pražských Řeporyjích. Ta je pravidelnou divačkou taneční soutěže. Sama dokonce v minulosti tancovala. V rámci projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata si proto přála podívat se do zákulisí. Česka televize jí přání splnila, paní Eva tak vyrazila na sobotní generální zkoušku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmdesátiletá Eva se s kamarádkou Růženkou podívaly na natáčení StarDance České televize. | Zdroj: Ježíškova vnoučata

„Tancovala jsem s mužem. Po letech mě vzal do parády, protože jsem tancovala, jak dům dal,“ vysvětluje osmdesátiletá paní Eva, proč si přála podívat se na StarDance.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ježíškova vnoučata se podívala do zákulisí StarDance. Seniorky vítali herci Tomicová i Dvořák. Natáčel Vojtěch Koval

„Teď už je bohužel po tancování, protože muž už nemůže na nohy. To musím holt tancovat já,“ dodává s úsměvem.

Podívat se do zákulisí taneční soutěže České televize StarDance vyrazila s paní Růženkou, svou kamarádkou z Domu u Agáty v Řeporyjích. Na Kavčích horách je nejprve nalíčila maskérka a pak vyrazily na holešovické Výstaviště.

Ještě před začátkem generální zkoušky se paní Eva svěřila, že nejvíce se těší na herečku Pavlu Tomicovou. Zblízka si prohlédla, jak s tanečním partnerem Markem Dědíkem v sobotu předvedli quick-step a paso doble. A později se s nimi i pozdravila.

„Když vás to baví a ještě jsou krásné výsledky, tak co si víc přát?“ ptala se herečky paní Eva. „Jste zlatá,“ odpověděla ji Tomicová.

A seniorky si odnesly i fotografie s hercem Jiřím Dvořákem nebo pětibojařem Davidem Svobodou.

Čtyři miliony pro osamělé seniory

Ježíškova vnoučata už prostřednictvím Slevomatu přispěla na dárky pro osamělé seniory celkem čtyři miliony korun. Slevový portál vybírá peníze hlavně na dražší dárky.

„Je tam už 91 dárků. Jsou to věci, které mají zlepšit kvalitu života seniorů; elektrické vozíky nebo polohovatelná křesla, ale jsou tam i televizory, protože mnoho seniorů říká, že nechtějí ztratit spojení se světem,“ upřesňuje ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková.

Další věci a zážitky mohou lidé darovat přes web Ježíškova vnoučata. Tam už lidé splnili přes 11 tisíc přání, dalších téměř sedm tisíc plní.

Ježíškova vnoučata

Projekt Ježíškova vnoučata vznikl na podzim roku 2016. Novinářka Olga Štrejbarová si při natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit.

Projekt loni zaujal i Český rozhlas, který se poprvé spojil se sociálními pracovníky domovů. Ti pak sepsali s klienty jejich vánoční přání, kterých nakonec byly tisíce. A přesně tolik bylo třeba lidí, aby je dokázali splnit.

A Ježíškova vnoučata se vracejí i letos, stát se jimi je opět snadné. Lidé si vybírají podle domova ve svém okolí, podle ceny dárku nebo třeba podle toho, jestli chtěli balit vánoční dárek nebo přinést nezapomenutelný zážitek. V tabulce stačí přání vybrat, rezervovat a poslat nebo předat osobně.

Stále ještě nějaká nesplněná přání zbývají. Jaká? Podívejte se na stránky jeziskovavnoucata.cz. Sledovat také můžete Facebook nebo Instagram Ježíškova vnoučata.

Ježíškova vnoučata

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme