‚Košile, svetr či návštěva divadla.‘ Ježíškova vnoučata jsou zpět, i letos budou plnit přání seniorů

Zpříjemnit lidem v domovech pro seniory Vánoce. Mnozí z nich dostanou dárek po mnoha letech. A také udělat opravdu dobrý skutek, ze kterého budu mít na dlouho příjemný pocit. S takovým poselstvím chystá Český rozhlas další ročník projektu Ježíškova vnoučata.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snímek z loňského premiérového ročníku Ježíškových vnoučat | Foto: Olga Štrejbarová | Zdroj: Český rozhlas

Ježíškova vnoučata se vrací a i letos budou znovu plnit přání. Loni jsme společně splnili přes 14 tisíc přání – od drobných dárků přes elektrické vozíky až po zážitky, jako je výlet do divadla nebo do rodného kraje.

S pomocí se hlásila také řada osobností – Karel Gott, Eva Samková nebo Lucie Bílá. A jak to bude letos?

Zapojte se

Hledáme domovy pro seniory a další podobná zařízení, která se starají o staré, nemocné nebo osamělé lidi. Chceme jim splnit jejich vánoční přání. Přihlásit se je velmi snadné, stačí napsat mail na adresu vnoucata@rozhlas.cz

„Senior přání řekne sociálnímu pracovníkovi nebo sestře. Tito lidé, kteří se starají o seniory, ho zanesou do speciálního rozhraní, a přání se pak objeví na webu. A tam si ho kdokoliv může zarezervovat a splnit – dárek koupit, zajet třeba do domova nebo poslat poštou,“ vysvětluje vedoucí projektu Martin Ondráček.

Přání z minulého roku se vynulovala a letos budou čerstvá, nová. Domovy a zařízení už několik dní mohly přání posílat. K 1. listopadu se jich v databázi objevilo 1501, některá z nich jsou skromná – senioři si například přejí košili, svetr, tepláky, návštěva divadla. Ale objevují se i zajímavé prosby, například senior z domova z Nezdenic se přeje „něco, co ho překvapí.“

Do projektu se letos mohou zařadit domovy a zařízení, které mají registraci na poskytování sociálních nebo zdravotních služeb. Český rozhlas pak 12. listopadu zveřejní na adrese  Jeziskovavnoucata.cz seznam dárků a přání. Pak už to bude na vás – posluchačích Českého rozhlasu a čtenářích serveru iROZHLAS.cz.

„Chceme, aby projekt přinášel osobní dárky pro jednotlivé seniory nebo skupiny seniorů,“ dodává Ondráček s tím, že zdravotnický materiál, lůžka nebo rehabilitační přístroje se dají hradit z jiných zdrojů.

Jiří Chum, jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme