Každým dnem plní Ježíškova vnoučata další přání. Dva senioři se díky tomu doslova vznesli do oblak

V projektu Ježíškova vnoučata rychle přibývá splněných přání. Každé z nich udělá velkou radost seniorům v domovech a penzionech, kde žijí často opuštěně a nikdo za nimi nechodí. Dva kamarádi z ostravského domova pro seniory se tentokrát dočkali vysněného zážitku. Díky dárcům sedli do letadla a viděli z výšky nejen svůj domov, ale i Lysou Horu v Beskydech.

Ježíškova vnoučata Mošnov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spokojení senioři se po letech mohli znovu proletět v letadle. Z velké výšky viděli svou terasu i vrchol Lysé hory | Foto: Martin Knitl

„To je po letech. Já jsem letěl na dovolenou v třiadvaceti letech a dneska mám 71,“ vzpomínal pan Miloslav, kdy naposled seděl na palubě letadla. „Neuvěřím tomu, dokud tam nebudu,“ smál se pan Josef.

Senioři dostávají poslední pokyny před vzlétnutím | Foto: Martin Knitl

Pan Miloslav a pan Josef z domova pro seniory Korýtko nedokázali skrýt nadšení, zatímco přijížděli k hangáru na letišti v Mošnově. „Protože jak kouříme na terase, tak se vždycky díváme, jak ta letadla lítají. A tak jsem si řekli, jestli se ještě někdy proletíme letadlem,“ popsal Radiožurnálu Josef.

Na nějakou náročnou předletovou přípravu nebyl čas, protože oba se tak těšili, že už chtěli být ve vzduchu. I přes pohled na přibližující se letadlo tomu pan Josef stále nechtěl věřit. „Až tam budu,“ zopakoval s úsměvem na tváři.

„První dopředu pána. Já tahám pryč vozík, ať tam máte prostor,“ usadila do letadla šťastné důchodce Lucie Matlochová. A jestli tomu konečně uvěřil? „No, teď už jo. Teď už tomu opravdu věřím,“ smál se pan Josef, když si konečně celý netrpělivý sednul do přistaveného letadla na mošnovském letišti.

Hlasitý zvuk točící se vrtule definitivně potvrdil další splněné přání od Ježíškových vnoučat. Svou terasu v domově pro seniory viděli z velké výšky a pak i vrchol Lysé hory. Vrátili se nadšení.

Nepředstavitelný zážitek

„Pocit je to krásný. Bylo to senzační, já opravdu jsem spokojený a i překvapený,“ zhodnotil pro Radiožurnál své bezprostřední pocity Miloslav. „To samé a moc děkuju za krásný zážitek, který byl opravdu neskutečný,“ doplnil Josef.

Letadlo se seniory na letišti v Mošnově | Foto: Martin Knitl

Na dotaz, zda by si před pár dny byli schopni něco podobného představit. „To teda ne, s tím jsme vůbec nepočítali. Já jsem tomu nevěřil ještě dopoledne,“ odpověděli zjevně potěšení senioři.

Ježíškova vnoučata, která přání bleskově splnila, byla v tomto případě hned dvě: Leo a Lucie Matlochovi. Jak sami řekli, měli strach hlavně kvůli počasí, ale naštěstí všechno vyšlo přesně podle plánu.

„Chtěli jsme vykonat dobrý skutek. Ten nápad se nám strašně líbil, protože staří lidé, mám pocit, že byli opomíjeni,“ vysvětlil Radiožurnálu důvody svého rozhodnutí Leo Matloch. „Naprosto fantastické,“ shrnula pocity Lucie. Přesně takhle vypadá skutečná radost.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme