VIDEO: Lucie Bílá a další osobnosti křtily v Českém rozhlase knihu o Ježíškových vnoučatech

Nejsilnější příběhy Ježíškových vnoučat ukazuje nová kniha. Projekt Českého rozhlasu už druhým rokem pomáhá osamělým seniorům – a to nejen o Vánocích. Tým Ježíškových vnoučat společně s kmotry ve čtvrtek novou knížku pokřtili v budově Českého rozhlasu v Praze na Vinohradské ulici.

Ježíškova vnoučata Praha (Aktualizováno: 18:41 10. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Knihu Příběhy Ježíškových vnoučat pokřtila například zpěvačka Lucie Bílá, která projekt podporuje už od prvního ročníku. Mezi dalšími kmotry byla Jana Úlovcová, provozní manažerka Slevomatu, přes který se mohla Ježíškova vnoučata skládat na dražší dárky pro seniory, například na elektrický vozík.

Františka Zverková s voříškem Lojzou je Ježíškovým vnoučetem seniorů na Františkově

Číst článek

Ten ve středu dostala paní Daniela, která ve čtvrtek knížku také pokřtila. Poprvé po roce se dostala snadno ven z domu právě díky tomuto dárku. A takových příběhů jsou v nové knize desítky.

Knížka Příběhy Ježíškových vnoučat je tak vzpomínkou pro všechny i na všechny, kteří se do projektu zapojili.

Ježíškova vnoučata nadělila důchodkyním v Orlové striptéra. Takové Vánoce prý v domově ještě neměli

Číst článek

Knihu sepsali duchovní rodičové projektu Ježíškova vnoučata Olga Štrejbarová a Martin Ondráček. Vydalo a distribuuje ji vydavatelství Radioservis a stojí 269 korun (koupit ji můžete ZDE).

Projekt Ježíškova vnoučata vznikl na podzim roku 2016. Novinářka Olga Štrejbarová si při natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit.

Projekt v roce 2017 zaujal i Český rozhlas, který se poprvé spojil se sociálními pracovníky domovů. Ti pak sepsali s klienty jejich vánoční přání, kterých nakonec byly tisíce. A přesně tolik bylo třeba lidí, aby je dokázali splnit.

Jana Magdoňová, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme